GeriEkonomi Zorlu'nun ciro hedefi 5 milyar dolar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zorlu'nun ciro hedefi 5 milyar dolar

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, 2005 yılında cirolarını yüzde 25 oranında artırarak 5 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Zorlu Grubu’nun 2004 yılı sonuçlarını ve 2005 yılı hedeflerini düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Ahmet Nazif Zorlu burada yaptığı konuşmada, Zorlu Grubu’nun 2004 yılındaki toplam cirosunun Denizbank ve pazarlama şirketleri hariç 4 milyar dolar olduğunu, dış satışların ise 3 milyar dolar düzeyinde gerçekleştiğini ifade etti. Zorlu, toplam kapalı üretim alanının 1 milyon 700 bin metrekareye ulaştığını da belirterek, grubun toplam 30 bin kişiye istihdam imkanı sunduğunu dile getirdi.

"2005 YILI CİROMUZU YÜZDE 25 ARTIRACAĞIZ"

Zorlu, 2005 yılında cirolarını yüzde 25 oranında artırarak 5 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini, dış pazar ciro hedeflerinin ise 3 milyar 500 milyon dolar olduğunu bildirerek, 2005 yılında 35 kişiyi istihdam etmeyi hedeflediklerini ifade etti.

"GELECEK YAZILIMDA"

Geleceğin en önemli sektörlerinden birinin yazılım olduğunu ve dünyanın güçlü kuruluşlarıyla rekabet edebilmek için Ar-GeE faaliyetlerine önem vereceklerini ifade eden Zorlu, "Gelecek yine yazılımda. Bunun entegrasyonunu yaptığımızda daha güçlü, rekabetçi bir hale geleceğiz. Bugün dünyanın devlerine yazılım satıyoruz" dedi. Zorlu, "Büyüme ve başarı bizim Türkiye’ye borcumuzdur. Ülkemiz bizden bunu bekliyor" diye konuştu.

"TÜPRAŞ İHALESİNDE TAMAM MI, DEVAM MI DİYE KARAR VERECEĞİZ"

Zorlu, Tüpraş’ın ihalesine katıldıkları konsorsiyumda ortaklıklarının sürdüğünü belirterek, "Tekrar ihaleye çıktığında bakacağız. O günkü şartlar nedir, nasıldır. Ona göre de tamam mı, devam mı diye karar vereceğiz" dedi.

VESTEL 2010 YILINDA 70 MİLYON CİHAZ ÜRETMEYİ HEDEFLİYOR

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Güngül ise cep telefonu pazarına girmenin Vestel’in gündeminde olduğunu belirterek, iç pazarda şartlar oluştuğunda karar verecek aşamaya geleceklerini söyledi. Vestel’in 2005 yılında 30 milyon cihaz üretmeyi hedeflediğini bildiren Güngül, "2010 yılındaki hedefimiz 70 milyonun üzerinde cihaz üretmek." diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle