Zarrab'dan bir hafta önce Zencani şirketini taşıdı

Hürriyet Haber
03.01.2015 - 01:19 | Son Güncelleme:

İşadamı Rıza Sarraf’ın şirketlerini taşımasından bir hafta önce, İran’da tutuklu bulunan Babek Zencani’nin de şirketini taşıdığı ortaya çıktı. Zencani’nin İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde bulunan şirketi, Beşiktaş Barbaros Bulvarı’ndaki bir iş merkezine taşındı. Şirketin taşınması kararının alınmasından iki gün sonra ise İDTM’de yangın çıkmıştı.

Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre 6 milyon TL sermayeli Kont Group ve Kozmetik Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi’nin taşınma kararı 22 Aralık tarihli gazeteye yansıdı. Kayıtlara göre taşınma işlemi için karar 12 Aralık’ta alındı.Zarrabdan bir hafta önce Zencani şirketini taşıdı Kararda imzası bulunan isimler ise Merve Irmak ve Soraya Asadi.

Zarrabdan bir hafta önce Zencani şirketini taşıdı 'BABEK ZENCANİ 2.5 MİLYAR DOLARIMIZI YEDİ'

Alınan karar göre, şirketin İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde (İDTM) bulunan adresi Beşiktaş Nispetiye Mahallesi Gazi Güçnar Sokak’ta bulunan bir iş merkezine taşındı. Söz konusu iş merkezinin Barbaros Bulvarı’nda olduğu anlaşıldı. Zencani’nin Çorlu'da alüminyum kutu üretimi yapan Kont Alüminyum Ambalaj adında bir şirketi daha bulunuyor.

Zarrabdan bir hafta önce Zencani şirketini taşıdı
Kont Kozmetik, İDTM'nin 6. katında bulunuyordu.

Zarrabdan bir hafta önce Zencani şirketini taşıdı 'ZENCANİ-zarrab İŞBİRLİĞİ HAKKINDA YENİ BELGELERE ULAŞTIK'

zarrab DA ŞİRKETLERİ TAŞIDI
Zencani’nin şirketinin taşınmasından bir hafta sonra da Rıza zarrab’ın, Bahçelievler Metroport Busidence’de bulunan şirketlerini Karaköy’de satın aldığı binaya taşımıştı. Cumhuriyet gazetesinden Çiğdem Toker’in haberine göre zarrab, Royal Holding, Royal Denizcilik, Are Havacılık ile Orient Bazaar’daki Safir Altın’ı, Ak Sigorta’dan 72 milyon dolara satın aldığı binaya taşımıştı.

Zarrabdan bir hafta önce Zencani şirketini taşıdı YEŞİLKÖY'DEKİ YANGIN BTK OFİSİNDE ÇIKMIŞ

O KATTA YANGIN ÇIKMIŞTI
Kont Group ve Kozmetik’in İDTM’de bulunduğu A Blok 6. Katta 14 Aralık akşamı yangın çıkmıştı. 6’ncı katta çıkan yangın 7’inci kata da sıçramıştı. Anılan katta ise Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun arşivi bulunuyordu. BTK konu ile ilgili yaptığı açıklamada arşiv dosyalarının zarar görmediğini açıklamıştı.

dgokce@hurriyet.com.trEtiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı