GeriEkonomi Yurtsan’a son görev
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yurtsan’a son görev

Yurtsan’a son görev
refid:21355321 ilişkili resim dosyası

Teknoloji yazılarıyla tanınan ve bir süredir mücadele ettiği kanser hastalığına yenik düşen gazeteci Yurtsan Atakan, son yolculuğuna uğurlandı.

Yurtsan Atakan için Levent Camisi’nde düzenlenen cenaze töreninde taziyeleri eşi Lale Atakan kabul etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı ile aralarında Hıncal Uluç ve Reha Muntar’ın bulunduğu pek çok ünlü gazeteci son yolculuğunda Atakan’ı yalnız bırakmadı.

Yıldırım’dan çelenk

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve Bedri Baykam gibi iş, teknoloji ve sanat dünyasından pek çok isim de törene katıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da çelenk gönderdi. Öğle namazının ardından Atakan’ın cenazesi Ulus Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Medyada öncülerdendi

Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, Atakan ile Akşam Gazetesi’nde üç yıldır birlikte çalıştıklarını belirterek, “Çok üzgünüz. Türk medyasının aradığı yeniliği her zaman dile getirmeye, uygulamaya çalışmıştı. İnternet medyası dediğimiz dijital medyanın öncülerindendi. Türk medyasında yeniliğin ilk savunucularındandı” diye konuştu.

Abdullah Gül de  mesaj gönderdi

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül de Yurtsan Atakan’ın eşi Lale Atakan’a başsağlığı mesajı gönderdi. Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Gül, Lale Atakan’a gönderdiği başsağlığı mesajında, “Basınımızın seçkin kalemlerinden Atakan, ülkemizde bilişim teknolojilerinin yaygınlaşmasına öncülük etmiş, vizyonuyla internet medyasının gelişiminde önemli rol üstlenmiştir” ifadelerine yer verdi. Atakan’ın vefatının Türkiye ve Türk basını adına önemli bir kayıp olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, Yurtsan Atakan’ın her zaman takdirle hatırlanacağını kaydetti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle