GeriEkonomi Yurtkur, yurtdışındaki öğrenciye burs verecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yurtkur, yurtdışındaki öğrenciye burs verecek

Yurtkur, yurtdışındaki öğrenciye burs verecek
refid:16862054 ilişkili resim dosyası

Yurtkur 2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren yurt dışında okuyan Türk öğrencilere öğrenim kredisi ve burs verecek.

25 Kasım’da çıkan ile ilgili kanunu anımsatan Yurtkur Genel Müdürü Hasan Albayrak, “Kanun yurt dışında yükseköğrenim gören Türk çocuklarına burs, öğrenim imkanı getirdi. Durumlarına göre, ihtiyaç sahiplerine burs verilecek. Geri kalan bütün öğrencilere ise öğrenim kredisi verilecek. Ülkelerin şartlarına göre verilecek öğrenim kredisi miktarı belirlenecek. 1000 öğrencinin üzerinde Türk öğrenci bulunan ülkelerde yurt açma planlarımız da var” diye konuştu.

Yurtdışında yurt açacak

KKTC’de üniversitede okuyan Türk vatandaşı öğrencilerin yazları Türkiye’deki bütün yurtlardan tatil boyunca yararlanabileceklerini karara bağladıklarını açıklayan Albayrak, şöyle konuştu: “1000 öğrencinin üzerinde Türk öğrenci bulunan ülkelerde yurt açma planlarımız var. Önümüzdeki haftadan itibaren çalışmalarımıza başlıyoruz. İlk etapta Londra, KKTC, Kazakistan, Kırgızistan ve Almanya’da yapacağımız incelemeler neticesinde, buradaki öğrencilerimizi tespit edeceğiz ve bu bağlamda bu çocuklarımıza burs, öğrenim kredisi ve yurt imkanlarını sağlamaya çalışacağız. Dünyanın neresinde olursa olsun eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenci varsa YURTKUR bu gencimizin imdadına yetişecektir.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle