Yurtdışı daha kârlı

Hürriyet Haber
12.07.2015 - 01:24 | Son Güncelleme:

2014 ve 2015 yıllarının kendileri için yatırım yılı olduğunu ifade eden Elite World Otelleri Zincir Genel Müdürü Ünsal Şınık, yüzlerini yurtdışına çevirdiklerini ifade etti.

Yurtdışı yatırımlarını özetleyen Şınık şunları söyledi: “St. Petersburg’da geçen yıl iki arazi almıştık. Biri beş, diğeri dört yıldızlı olmak üzere iki otelin inşaatına başladık. Onların açılışı da 2018’in ilk yarısı olacak. St. Petersburg’daki 700 odalı beş yıldızlı Elite World St. Petersburg Moskovsky, 145 milyon dolarlık, 180 odalı dört yıldızlı Elite World St. Petersburg ise 85 milyon dolarlık yatırım ile hayata geçecek. İstanbul’un yatırıma doyduğunu, Anadolu illerindeyse beş yıldızlı otel yapmanın kârlı olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle yurtdışına açıldık. St. Petersburg’un ardından Litvanya’nın Vilnius kentini odağımıza aldık. Bundan sonra ise Berlin, Münih, Viyana veya Budapeşte şehirlerinden birini seçeceğiz.Toplamda 490 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçirilecek yeni oteller ile zincirin yatak kapasitesi 4 bin 966’ya, grubun toplam istihdamı da 1.765’e yükselecek.”
İlk ‘resort otel’ini de Marmaris’te açtıklarını belirten Şınık, İçmeler Plajı’na 30 metre mesafedeki Elite World Marmaris Otel, zincirin beşinci oteli oldu. İstanbul Taksim, Florya ve Van’da yer alan Elite World Otelleri’nin ardından ilk resort yatırımını toplam 25 milyon dolara mal oldu. Elite World Oteller zinciri, önümüzdeki dört yılda hizmete sunacağı yeni otelleri ile otel sayısına dokuza çıkaracak” dedi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı