Yunanistan Başbakan Yardımcısı: Amerika yardım etmese olmazdı

A.A.
15.07.2015 - 13:46 | Son Güncelleme:

Yunanistan Başbakan Yardımcısı Yannis Dragasakis, ABD'nin yardımı ve ısrarı olmasaydı kreditörlerle anlaşmaya varılamayacağını söyledi.

Yunanistan Başbakan Yardımcısı Yannis Dragasakis, ABD'nin yardımı ve ısrarı olmasaydı kreditörlerle anlaşmaya varılamayacağını söyledi. Radikal Sol Koalisyon Partisi'nin (Syriza) radyosuna konuşan Dragasakis, kreditörlerle yapılan üçüncü kurtarma paketi anlaşmasını değerlendirdi.

ANLAŞMAYA VARAMAZDIK

Dragasakis, "ABD'nin yardımı ve ısrarı olmasaydı kreditörlerle anlaşmaya varamazdık. ABD'nin sayesinde kreditörlerle sağlanan anlaşmada ülkenin borcunun sürdürebilirliği sağlandı. Bu ülkeye resmen teşekkür etmek gerekiyor"
ifadesini kullandı. Yunanistan'ın kreditörlerle sağladığı kurtarma paketi anlaşmasının halen sonuçlanmadığını belirten Dragasakis, söz konusu kurtarma paketinin ülkesinin arzu ettiği bir paket olmadığını fakat kabul etmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

3 YIL SORUN YOK

Avrupalıların Yunanistan'da uygulanan kemer sıkma politikalarının başarısız olduğunu gördüklerini belirten Dragasakis, "Buna rağmen bu politikaların sürdürülmesini istiyorlar" ifadesini kullandı. Ülkesinin kreditörle şimdiye kadar yapılan müzakerelere iyi hazırlanmadığını da kabul eden Dragasakis, "Kurtarma paketiyle Yunanistan'ın üç yıl boyunca finanse sorunu olmayacak. Halkın bankadaki birikimleri kesintiye (saç tıraşı) uğramasının da önü kesildi" diye konuştu.

Etiketler: yunanistan , amerika
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı