GeriEkonomi Yücaoğlu, TÜSİAD’da YİK’e hazır: İşlerimi ayarlarım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yücaoğlu, TÜSİAD’da YİK’e hazır: İşlerimi ayarlarım

Yücaoğlu, TÜSİAD’da YİK’e hazır: İşlerimi ayarlarım
refid:16592004 ilişkili resim dosyası

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un 6 yıldır sürdürdüğü Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanlığı görevini ocak ayındaki genel kurulda bırakacağını açıklamasının ardından yeni başkan adaylığı için gözler eski başkanlarından Erkut Yücaoğlu’na çevrildi.

Havacılık ve turizm alanında faaliyet gösteren Map-Turkuaz Grubu’nun Başkanı olan Erkut Yücaoğlu’nun TÜSİAD YİK Başkanlığına seçilmesi neredeyse şimdiden kesinleşti. TÜSİAD’ın eski başkanlarından biri, “Erkut Yücaoğlu, şu anda YİK Başkan Yardımcısı. YİK Başkanlık Divanı’nda başkanlık için sıra Erkut Bey’e geldi” dedi.
TÜSİAD’da 1999-2000 döneminde yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenen Yücaoğlu, YİK Başkanlığı konusunda kesin konuşmak için erken olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Ocak ayının ilk haftasında benim de yer aldığım Başkanlar Konseyi toplantısında bu konuda son karar verilecek. Henüz deklare edilecek bir konsensus oluşmadığı için aslında bu konuda konuşmak için erken. Olası bir başkanlık durumunda kendi işlerimle ilgili yeni bazı ayarlamalar yapmam gerekecek. Benim iş yoğunluğum açısından bir sorun olacağını sanmıyorum.”
TÜSİAD’ın diğer YİK Başkan Yardımcısı Tuncay Özilhan’ın adı da başkanlık için geçse de, yakın çevresine verdiği mesaj, “Teamüllere göre sıra Erkut Yücaoğlu’nda. Onun bu görevi üstlenmesi daha doğru olur” şeklinde oldu.
Güler Sabancı yok
Mustafa Koç’un ocak ayında yeniden TÜSİAD YİK Başkanlığına aday olmayacağını açıklamasından sonra bu koltuk için adı adaylar arasına konulan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, holdingin Kurumsal İletişim Direktörü Suat Özyaprak aracılığıyla, “Ben aday değilim” mesajı verdi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle