GeriEkonomi YTÜ Teknopark’ı örnek model olacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YTÜ Teknopark’ı örnek model olacak

YTÜ Teknopark’ı örnek model olacak
refid:25607954 ilişkili resim dosyası

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Teknopark’ı Libya, Makedonya ve Azerbaycan’da kurulacak Teknopark’lara örnek model olacak.

YTÜ Teknopark’ının Türkiye'nin sayılı teknoparklarından birisi olduğunu ifade eden Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, "YTÜ

Teknopark’ını haftada 2-3 kere yabancı heyetler ziyaret ederek incelemelerde bulunuyor. Önümüzdeki günlerde Libya, Makedonya ve Azerbaycan’da kurulacak teknoparklara sahip olduğumuz know-how’ı aktarmanın yanı sıra, örnek model olacağız. Nitekim, üniversite- sanayi işbirliğinin en başarılı örneklerinden birisini hayata geçirmekteyiz" dedi.

Üniversitenin Davutpaşa Kampüsünde bulunan teknoparkında farklı alanlarda ar-ge ve inovasyon çalışmaları yapan 180 adet firma bulunuyor. Bu firmalar bünyesinde yaklaşık 3 bin ar-ge elemanı çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor.

Öte yandan YTÜ ile Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ. arasında, üniversite- sanayi işbirliği kapsamında, “Proje Yönetimi” ve “Proje Danışmanlığı” konularında düzenlenecek online eğitimler için imza töreni gerçekleşti. Üniversite öğrencileri ve sektör çalışanları arasından proje yönetme kültürünü yaygınlaştırmayı amaçlayan proje ile ilgili konuşan Prof. Dr. İsmail Yüksek, üniversite olarak 2013 yılında 120 ayrı program ve kurumsal düzeyde 7 bin 500 kişiye eğitim verdiklerini, bu yıl ise 15 bine yakın kişiye eğitim vermeyi hedeflediklerini söyledi. Yüksek, bu ortak projeyle de üniversite-sanayi işbirliğine, ar-ge dışında eğitim olarak da katkıda bulunacaklarını ifade etti.

Uyumsoft Başkanı Mehmet Önder ise bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışından 1.000’in üzerindeki öğrenciye ve sektör çalışanlarına eğitim verdiklerini kaydederek, "YTÜ ile yaptığımız işbirliğiyle, sahip olduğumuz bilgi birikimi ve deneyimi daha fazla kişiye anlatabileceğiz” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle