Yorum İstanbul’da peşinat taksitleniyor

Hürriyet Haber
31.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Yorum İnşaat ile Turkmall Ortak Girişimi’nin Bayrampaşa’da geliştirdiği Yorum İstanbul Evleri’nin 36 ay boyunca site aidatı ödememe kampanyasından yararlanmak için bugün son gün. Ayrıca proje için istenilen yüzde 25’lik peşinat, şirketin ödeme şekliyle vade farkı olmadan 3 ay sonra yüzde 5, 15 Ekim 2011’de ise yüzde 20 olarak ödeniyor. Peşin ödemede de yüzde 6 indirim yapılıyor.

YORUM İnşaat ile Turkmall Ortak Girişimi’nin ilerleyen dönemlerde gerçekleştireceği 10 bin konutluk projelerden ilki olan Yorum İstanbul Evleri, Bayrampaşa’da Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi Forum İstanbul’un hemen yanı başında hızla gelişiyor. 558 daireden oluşan Yorum İstanbul’un devam eden kampanyasından yararlanmak için bugün son gün. Açık ve kapalı yüzme havuzları, fitness merkezi, tenis kortları, Concierge hizmetleri, 24 saat güvenlik ve teknik destek hizmetlerinin yer aldığı, Yorum İstanbul’un kampanyasına katılanlar 36 ay boyunca site aidatı ödemeyecek. Yani, Yorum İstanbul’dan ev alanlar 2015 yılına kadar aidat ödemiyor. Projenin ödeme koşulları ise yüzde 75 banka kredisi, yüzde 25 şirket vadesi şeklinde. Yüzde 25’lik peşinat vade farkı olmadan 3 ay sonra yüzde 5, 15 Ekim 2011’de ise yüzde 20 olarak ödeniyor. Peşin ödemede ise yüzde 6 indirim yapılıyor.

558 daireden oluşuyor

Yorum İstanbul Proje Koordinatörü Cenk Biber’in verdiği bilgilere göre, Yorum İstanbul Evleri, 21 bin 182 metrekare arazi üzerinde, 51 bin 962 metrekare satılabilir alandan oluşuyor. Yorum İstanbul’da 16 bin 500 metrekare yeşil alan bulunuyor. Toplam 5 blokta 558 dairenin yer aldığı Yorum İstanbul’da, E blok 3+1 ve 3+1 dubleks dairelerden oluşuyor. Diğer bloklarda ise 1+1, 2+1 ve 3+1 alternatifleri bulunuyor. Dairelerde 62 ile 65 metrekare arasında 1+1, 86 ile 119 metrekare arasında 2+1, 128 metrekarelik 3+1, 143 metrekarelik 3+1 dubleks ve 210 metrekarelik 4+1 seçenekleri bulunuyor. 1+1 ve 3+1 dairelere depo tahsis ediliyor. Konutların fiyatları 217 bin lira ile 575 bin lira arasında değişirken, ortalama metrekare fiyatı da 3 bin 800 lira oluyor.

Ekim 2010’da inşaatına başlanan projenin 30 Ekim 2011’de tamamlanarak, sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. Teslim tarihinin yakın olması ve 12 ay gibi kısa bir sürede inşaatının tamamlanacak olmasının projenin avantajlarından biri olduğunu söyleyen Cenk Biber, “Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi olan Forum İstanbul’un yanında olması, ana bağlantı yollarına kolay ulaşılabilirlik ve metro durağına yürüyüş mesafesinde olması projenin diğer önemli özellikleri arasında. Bir çok eğitim kurumu ve hastanelere de yakın olan projemiz, tam şehrin kalbinde yer alıyor” diye konuştu.

110 milyon dolar gelir

Satışları 10 Ekim 2010’da başlayan ve şu anda yüzde 60 satış oranına ulaşan Yorum İstanbul Evleri’ne talebin çok yoğun olduğunu ifade eden Cenk Biber, şunları söyledi: “Projemiz, gelir seviyesi açısından A ve B ses grubunu hedefliyoruz. Projeden 110 milyon dolarlık satış cirosu beklentimiz var. Prim oranının ise yüzde 40’larda olacağını düşünüyoruz. Son dönemde emlak yatırımcılarının gözdesi ve İstanbul’un en çok prim yapan bölgesi olan Bayrampaşa’da yer alan Yorum İstanbul Evleri, yapı kalitesi, merkezi konumu, optimum mimarisi, avantajlı olanakları ve ulaşım kolaylığıyla şimdiden konut alacak olanlara karlı ve akıllı bir yatırım olanakları sunuyor.”

10 bin konut hedefi var

YORUM İnşaat ve Turkmall olarak Türkiye’de yeni bir gayrimenkul markası yarattıklarını belirten Cenk Biber, şöyle konuştu: “Önümüzdeki dönemde, konut sahiplerinin her türlü ihtiyacını karşılayabilecek ayrıcalıklı yaşam alanları inşa edeceğiz. Yorum Istanbul projemiz önümüzdeki dönem gerçekleştireceğimiz konut projelerimiz için bize pozitif bir enerji sağladı. Önümüzdeki 5 yılda 10 bin konut üretmeyi hedefliyoruz. İstanbul’un her iki yakasında da gerek kent merkezinde gerek yeni gelişen bölgelerde çok sayıda projeyi birlikte hayata geçireceğiz.”

Bilinçlenme arttı, kalite öne çıktı

CENK Biber, inşaat sektörü hakkında da şu değerlendirmeyi yaptı: “Türkiye’nin yükselen değeri ile bugün gibi gelecekte de sektörün canlı ve sağlam kalacağına, özellikle de İstanbul’un yenilenen çehresi için büyük rol oynayacağına inanıyoruz. Konut sektörü açısından ise gerek yatırımcı gerekse tüketici olarak bilinçlenmenin arttığını, bunun da kaliteye daha da üst noktalara taşıyacağını düşünüyoruz. Özellikle ekonomik istikrar ve büyüme yeni konut ihtiyaçlarını da beraberinde getirecektir. Artık bölgesel bir güç haline gelen Türkiye inşaat sektörü gerek teknolojik donanımı gerek tüketici ihtiyaçlarını belirlemede gösterdiği başarı ve uluslararası deneyim ile önümüzdeki yıllarda da ekonominin parlayan yıldızları arasında yer alacaktır.”

Yeşil alan ve sosyal tesislerle canlı ve zinde

YORUM İstanbul Evleri’nin konsept mimarı Bünyamin Derman, projenin uygulaması ise YPU Mimarlık tarafından yapılıyor. Peyzaj mimarı ise Begüm Eryılmaz. Açık-kapalı yüzme havuzu, sauna, türk hamamı, tenis kortu, basket sahası, mini futbol sahası, mini golf, çocuk oyun alanları, koşu ve bisiklet parkuru, bistro-cafe, yapay gölet, botanik bahçe, fitness center, buhar odası gibi sosyal alanların bulunduğu projede, otoparklar kapalı. Misafir araçlarının park yapabilmesi için açık otoparklar bulunuyor. Projenin yüzde 80’i yeşil alan ve sosyal tesislere ayrılıyor.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı