GeriEkonomi Yine yeniden Ali Sami Yen
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yine yeniden Ali Sami Yen

Toplu konut idaresinin (TOKİ) Ali Sami Yen Stadyumu arsasının gelir paylaşımı yöntemi ile satışı ihalesinin birinci aşamasının ardından ikinci oturum bugün yapıldı. İhalenin birinci aşamasında 8 firma şartname alırken sadece Aşçıoğlu İnşaat 387 milyon liralık ve Teknik Yapı 249 milyon 217 bin liralık teklif sunmuştu.

Ali Sami Yen Stadyumu arsasının gelir paylaşımı yöntemiyle satışı ihalesinde, ikinci oturumda ise en yüksek teklifi 461 milyon 500 bin lirayla Aşçıoğlu İnşaat verdi.

Toplu Konut İdaresi'nde (TOKİ) yapılan ihalede Aşçıoğlu İnşaat ile Teknik Yapı sözlü teklife alındı. Teknik Yapı'nın geç geldiği ihalede, Aşçıoğlu İnşaat 388 milyon lira verdi. Teknik Yapı gelince 389 milyon liralık teklifte bulundu.

Daha sonra yazılı nihai tekliflerin istendiği ihalede, Aşçıoğlu İnşaat 461 milyon 500 bin lira, Teknik Yapı ise 428 milyon 571 bin liralık teklif verdi.

TOKİ 416.5 MİLYON LİRALIK TEKLİFİ İPTAL ETMİŞTİ

TOKİ'nin Ali Sami Yen Stadyumu'nun arsasının satışı amacıyla 16 Nisan'da düzenlediği açık artırmada da en yüksek teklifi 416 milyon 500 bin lira ile Nurol-Aşçıoğlu Ortak Girişim Grubu vermişti. TOKİ teklifi yetersiz bulduğu için arsa satış ihalesini iptal ederken, gelir paylaşımı yöntemi ile yeniden ihaleye çıkmıştı.

Ayrıntılar birazdan...

Yorumları Göster
Yorumları Gizle