GeriEkonomi Yılın işinsanları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılın işinsanları

Yılın işinsanları

Ekonomist Dergisi tarafından bu yıl 27’ncisi düzenlenen “Yılın İşinsanları Ödül” töreni, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in katılımıyla gerçekleştirildi. Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı ve Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç gibi iş dünyasının önemli isimleri çeşitli kategorilerdeki ödüllerin sahibi oldu.

EKONOMİST Dergisi’nin kurulduğu 1991 yılından bu yana anket araştırmasıyla hayata geçirilen, ‘Ekonomide Yılın İşinsanları’ araştırması, Türkiye’nin gururu iş insanlarını bu yıl da aynı sahnede buluşturdu. Yılın İş İnsanları Ödül Töreni kapsamında bu yıl, Yılın İşinsanı, Yılın Global Türk Profesyoneli, Yılın Global Türk Girişimcisi, Yılın Kadın ve Erkek Girişimcisi, Yılın Profesyoneli, Yılın Bürokratı, Yılın Sivil Toplum Önderi kategorilerindeki ödüller sahiplerini buldu. Tören, Multinet UP, QNB Finansbank ve TEB Arval co-sponsorluğunda, Eren Holding destek sponsorluğunda gerçekleştirildi.

TEB Arval Genel Müdürü Philippe Chabert “Tüm dünyada 29 ülkede faaliyet gösteren global bir şirket olarak başarılı firmaların, bulundukları sektöre ve ülke ekonomilerine büyük bir değer kattığına inanıyoruz. Sürdürülebilir başarı için başarılı liderlerin ve ekiplerin bu tip organizasyonlar ile hak ettikleri takdiri almalarının oldukça kıymetli olduğu düşüncesindeyiz” dedi. Multinet Up Pazarlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Baran Yıldırım ise “Capital ve Ekonomist Dergileri’nin önemli bir insiyatif üstlenerek 11 yılı aşkın süredir devam ettirdiği bu kıymetli platformun destekçileri arasında yer almaktan mutluluk duyuyoruz. 2 milyon kartı, 21 bin kurumsal müşteriyi ve Türkiye’nin en geniş üye işyeri ağını barındıran ekosistemimiz sayesinde her gün milyonlarca kişinin hayatına dokunuyoruz” diye konuştu.

Yılın işinsanları
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Yılın Erkek Girişimcisi​​ ödülünü Nusret Et Kurucusu Nusret Gökçe’ye takdim etti.

Ekonomist’in 27 yıldır yaptıkları işlerle dikkat çeken iş insanları, profesyonel yöneticiler ve girişimciler, aldıkları kararlarla ekonomiye yön veren bürokratlar ve faaliyetleriyle gündeme gelen sivil toplum önderlerinden oluşan bir jüri tarafından gerçekleştirilen araştırma kapsamında, bu yılki oylama için 2 bin 700 iş insanına gönderi yapıldı. Oylamaya katılan 778 iş insanının tercihleri sonucunda 8 farklı kategori belirlendi.

İŞTE YILIN İŞİNSANLARI
-Yılın İşinsanı: Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç

-Yılın Global Türk Profesyoneli: Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı, Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Timuray

-Yılın Profesyoneli: İş Bankası CEO’su Adnan Bali

-Yılın Sivil Toplum Önderi: TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik

-Yılın Bürokratı: KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli

-Yılın Global Türk Girişimcisi: Samumed Kurucu Ortağı Osman Kibar

-Yılın Kadın Girişimcisi: Armut.com Kurucusu Başak Taşpınar Değim

-Yılın Erkek Girişimcisi: Nusret Et Kurucusu Nusret Gökçe


Yorumları Göster
Yorumları Gizle