GeriEkonomi ’Yılın İş İnsanları’ kürsüye çıktı, Serdengeçti rekor kırdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

’Yılın İş İnsanları’ kürsüye çıktı, Serdengeçti rekor kırdı

’Yılın İş İnsanları’ kürsüye çıktı, Serdengeçti rekor kırdı
refid:3969470 ilişkili resim dosyası

Haftalık Ekonomist dergisinin 2005 yılı sonunda düzenlediği anketle seçilen "Ekonomide Yılın İş İnsanları", önceki akşam düzenlenen törenle ödüllerini aldı. İş ve siyaset dünyasından geniş katılımın gerçekleştiği ödül töreninde Yılın İş İnsanı ödülünü Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç aldı.

Altı kategoride gerçekleşen yarışmada Yılın Bürokratı ödülünü Süreyya Serdengeçti, Yılın Profesyoneli ödülünü de Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen aldı. Yılın girişimcileri ise Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Kamışlı ve Hedef Aliance Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak oldu. Yılın Sivil Toplum Önderi kategorisinde ise ödül TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı’ya verildi. Sabancı adına ödülü TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Pekin Baran aldı.

15 YILDIR DÜZENLENİYOR:

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ertuğrul Özkök, her yıl olduğu gibi, ödüllerin bu yıl da tartışma götürmeyecek isimlere verildiğini vurguladı. Ekonomist Yayın Direktörü Rauf Ateş, anketin internet ortamında ve her bir katılımcıya özel şifrelerler eşliğinde bin 600 kişilik bir gruba gönderildiğini, gelen yanıtların tümüyle iş dünyasının iradesini yansıttığını söyledi. 2005 yılı sonunda yaptıkları ankete, 609 kişiden yanıt geldiğini belirten Ateş, "Her yıl olduğu gibi bu yılın sonuçları da Türkiye ekonomisinin trendlerini vermesi açısından çarpıcı bir belge niteliğindedir" dedi.

ÖZEN’İN ÖDÜLÜ ŞAHENK’TEN:

Bu yılki Yılın İş İnsanı ödülünü, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan’dan alan Mustafa Koç, ödülü 80 bin çalışanına atfetmek istediğini ifade etti. Yılın Profesyoneli seçilen Ergun Özen ise ödülünü Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’ten aldı. Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti ise 5 yıllık görev süresinde 4’üncü kez Ekonomist Dergisi Yılın Bürokratı ödülünü aldı. Merkez Bankası’nda başarılı bir dönem geçiren Serdengeçti, böylece Ekonomist Dergisi’nde "ödül rekoru"nu da kırmış oldu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle