GeriEkonomi Yıldız Holding dev şirket Ak Gıda'yı sattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  120
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yıldız Holding dev şirket Ak Gıda'yı sattı

Yıldız Holding dev şirket Ak Gıda'yı sattı
refid:28924663 ilişkili resim dosyası

Yıldız Holding bünyesindeki en büyük gıda şirketlerinden Ak Gıda, Fransız gıda devi Groupe Lactalis şirketine satıldı. Avrupa'nın en büyük süt toplayıcısı olan Lactalis dünyanın 15. büyük gıda şirketi olarak gösteriliyor.

Satışla ilgili resmi açıklama bir saat içinde yapılacak. İstanbul Sanayi Odası’nın geçtiğimiz yıl açıkladığı en büyük 500 sanayi kuruluşu listesine 33 sırada giren Ak Gıda San. Ve Tic. A.Ş. 1 milyar 837 milyon TL ciroya sahip.

Yıldız Holding dev şirket Ak Gıdayı sattı BİR ŞİRKETİNİ DAHA FRANSIZLARA SATMIŞTI

HALKA ARZI İPTAL EDİLDİ
Reuters'ın kaynaklara dayandırarak verdiği haberde, Ak Gıda'nın çoğunluk hisselerin Fransız Lactalis Group'a satılmasından dolayı, halka arz sürecinin iptal edildiği belirtildi.

Sermayesi 320 milyon lira olan Ak Gıda'da, yüzde 45 hisseye karşılık gelen 144 milyon adet payın 5.78-6.92 lira fiyat aralığından halka arzında talep toplama işlemi yarın başlayacak ve 8 Mayıs'ta sona erecekti.

Reuters'ta Nisan ayında yer alan haberde, Yıldız Holding'in süt ve süt ürünleri üreticisi Ak Gıda'da, bir yandan halka arz sürecine devam ederken; eş anlı olarak stratejik ve finansal yatırımcılardan gelen teklifleri de değerlendirdiği bilgisi yer almıştı.

TÜRKİYE'NİN GIDA DEVLERİNDEN

AK Gıda içinde Ülker İçim gibi dev markaları barındırıyor. Ak Gıda'nın Türkiye'nin beş farklı bölgesinde beş üretim tesisine sahip.

LACTALİS KİMDİR?
*1933 yılında kuruldu. *1967 yıllık süt üretimi 110 milyon litreye ulaştı *1976 Çalışan sayısı 2000 oldu. *Şu an dünyanın en büyük 15. gıda şirketi. *Avrupa’nın en büyük süt toplayıcısı

1996 yılı Ağustos ayında Akyazı Köy-Tür fabrikasının satın alınması ile kurulan Ak Gıda San. ve Tic. A.Ş. Türkiye ve komşu coğrafyaların en büyük süt işleme tesisi Pamukova tesislerine 1998 yılında 450 dönüm arazinin satın alınması ile taşındı. Akyazı fabrikasında süt, yoğurt, beyaz peynir üretimiyle başlayan şirket şu anda Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde 5 üretim tesisinde üreten, 23 farklı markada 339 nihai ürün çeşidine sahip.

BOYNER'DE DE HİSSE SATIŞI GERÇEKLEŞTİ
Geçtiğimiz hafta Boyner Grubu da yüzde 30,7'lik hissesini Katarlı Mayhoola Fonu'na satmıştı. Fon'un bünyesindeki en büyük marka lüks devi Valentino.

Yıldız Holding dev şirket Ak Gıdayı sattı MAYHOOLA FONU BOYNER GRUBU’NUN YÜZDE 30.7 HİSSESİNİ ALIYOR

Yıldız Holding dev şirket Ak Gıdayı sattı

YEMEKSEPETİ DE ALMANLARA SATILDI

Türkiye'nin en büyük internet şirketi Yemeksepeti.com da bugün 589 milyon dolara Berlin merkezli Delivery Hero'ya satıldı.

Yıldız Holding dev şirket Ak Gıdayı sattı YEMEKSEPETİ 589 MİLYON DOLARA SATILDI


Yorumları Göster
Yorumları Gizle