GeriEkonomi Yıldırım’dan ‘Telsim dosyasını hızlandırın’ talimatı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yıldırım’dan ‘Telsim dosyasını hızlandırın’ talimatı

ULAŞTIRMA Bakanlığı Uzanların'ın, Telsim'deki hisselerinin yüzde 50'den fazlasını haber vermeden devretmesiyle ilgili dosyanın inceleme süresinin uzaması nedeniyle Telekomünikasyon Kurumu'na (TK) dosyayı hızlandırın mesajı iletti.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, hisse devrinin ortaya çıkmasının ardından konuya el atan TK'nın karar vermekte geciktiğini ima ederek, TK'dan dosyayı hızlandırmalarını istediklerini söyledi. TK yöneticilerinin mevzuat çerçevesinde çalışmalarını devam ettirdiklerini ifade ettiklerini belirten Yıldırım, Bakanlığın 2000 yılından bu yana yetkilerini TK'ya devretmiş olduğunu hatırlatarak, ‘‘Biz arkadaşlara ‘bunu hızlandırın, aboneler mağdur olmasın' diyoruz.’’ dedi.

Telsim’le ilgili olarak TK'nın konusunun dışında başka sorunlar ve ihlallerin olduğunu belirten Yıldırım, dosyanın aynı zamanda Maliye Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve BDDK tarafından incelendiğini söyledi.

Yıldırım, ‘‘Bir yasa yürürlükteyse bu yasayı uygulamamak gibi bir durum olamaz. Yasa eski olabilir ama yürürlükteyse bu yasa eskidir, biz buna aldırış etmiyoruz demek lüksü kimsenin olamaz. Ama orada kastedilen belki başka bir şeydir.’’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle