Yılan, büyük firmaları da sokuyor

Bülent DEMİR / İSTANBUL
07.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı, son zamlarla ilgili olarak Yılmaz Hükümeti'ni savundu. Zamların, birileri tarafından doğurulup, yıllarca emzirildiğini belirten Sabancı, daha büyük zamların yapılmasının da kaçınılmaz olduğunu söyledi. Sakıp Sabancı, ‘‘enflasyon yılanı’’nın büyük işadamı ve kuruluşları da soktuğunu belirtti.

İstanbul Üniversitesi'nde, fahri doktora ünvanı aldıktan sonra, gazetecilerin sorularını yanıtlalayan Sabancı, gündemdeki istikrar paketiyle ilgili olarak şunları söyledi.

‘‘Neden ikide bir ağır reçeteler geliyor Son zamlar, bu hükümetin mi faturasıdır? Hayır. Mesut Bey ve takımı bu zamları yapmadı. Bu hükümet birilerinin doğurup, emzirip büyüttüğü problemlerin içinden çıkabilmek için, sempatik olmayan reçeteyi yazıyor. Dar gelirlilere, bordrolulara, yandım anam dedirtiyor... Daha büyük zamlar gelecek. Yapmak mecburiyeti var. Yıllar yığmış. Oy hesapları, ekonomik kuralları bir yana at, onun neticeleri.’’

Sakıp Sabancı, ‘‘İşadamları enflasyonu istiyor’’ eleştirilerine karşılık da, ‘‘ Çiftlikler elden gider, hısımı, akrabayı oraya koyamayız, diye parlamenterlerin hepsi özelleştirme istemiyor dersek adil olmaz... Doğru, dürüst işleri olan, normal giden iş alemi de enflasyondan daha fazla etkilenmektedir. Yılan artık, büyük firma ve kişileri sokmaktadır’’ dedi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı