GeriEkonomi Yeşil’in arkadaşı off-shore hesabını tehditle kurtarmış
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeşil’in arkadaşı off-shore hesabını tehditle kurtarmış

‘YEŞİL’ kod adlı Mahmut Yıldırım'ın sağ kolu olduğu öne sürülen Zakir Selvi, Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu tarafında el konulan Yurtbank Off-Shore hesabında bulunan 80 milyar lirasını, tehditle aldığı gerekçesiyle mahkemelik oldu. Yurtbank avukatları, Zakir Selvi'nin haksız kazanç sağladığını öne sürdüler.

İstanbul 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen tazminat davasında, Zakir Selvi ile Yurtbank'ın avukatı Seval Çoşar hazır bulundu. Zakir Selvi'yle birlikte yargılanan, usulsüz işlem yaparak bankayı zarar uğrattığı öne sürülen Yurtbank'ın Bursa Şubesi Müdürü Tansu Tezgör ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmada ifade veren Zakir Selvi, ‘‘Her ne kadar hakkımda dava açılmışsa da, bankaya bir borcum yoktur. Banka tarafından düzenlenen evraklar gerçek dışıdır. Suçlamaları kabul etmiyorum. Banka, haberim olmadan mevduat hesabımdaki parayı Off Shore'a aktarmış. Bankaya el konulduktan sonra paramı çektim. Paramı alırken zor kullanmadım’’ diye konuştu.

Yurtbank'ın avukatı Seval Çoşar ise ‘‘Yurtbank'a el konulduktan sonra tüm ödemeler durduruldu. Ancak Zakir Selvi, ‘Ben size yatırdım. Off- Shore'u tanımam. Paramı ödeyeceksiniz' dedi. 80 milyar lirasını almak için, bankanın Bursa Şubesi müdürü Tansu Tezgör'ü ve diğer çalışanları tehdit etti. Bankanın yeni sahiplerinden herhangi bir havale gelmeden Selvi'ye 80 milyar lira ödendi. Bu olayda birinci derecede sorumlu olan Tansu Tezgör, paranın Selvi'ye usulsüz ödenmesiden dolayı suçludur’’ diye konuştu, 80 milyar liranın Zakir Selvi ile Tansu Tezgör’den alınmasını talep etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle