Yerli turiste yüzde 40 indirimli erken rezervasyon çağrısı

Hürriyet Haber
30.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

Turizm Bakanlığı, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türk Hava Yolları (THY) işbirliğiyle, 4 Mayıs-8 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek erken rezervasyon kampanyasını başlattı.

’Tatil Herkesin Hakkı’ sloganıyla başlatılan kampanyada yüzde 35-40’a varan indirimlerle tatil imkanı sunulacak. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ülke içinde avantajlı tatil yapılmasını teşvik eden ve iç pazarı hareketlendirecek kampanyayla iç turizmde istikrarlı bir büyüme sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Kampanya için THY, turizm, bankacılık ve ilgili diğer sektör kuruluşları, yerel yönetimler, RTÜK ve TRT ile bir araya geldiklerini aktaran Günay 30 Haziran’a kadar uçulması kaydıyla THY’de ekonomi sınıfı fiyatlarında ve Anadolu Jet uçuşlarında yüzde 10, business sınıfta da yüzde 20 indirim sağlanacağını ifade etti.

Günay, bu kampanyanın dünyadaki ekonomik krize denk düştüğünü de belirterek, "Bu kampanya, bir kaygıdan kaynaklanmıyor. Bizim kriz yılını da iyi bir biçimde atlatacağımız zaten görülüyor" dedi. Gelen turist sayısında nispi bir gerilemenin olduğuna işaret eden Günay, rakiplerdeki gerilemenin çok daha fazla olduğunu kaydetti.

Avatur sıkıntıya girdi 2 bin kişi mağdur oldu

RUSYA’da faaliyet gösteren "Avatur" adlı Türk turizm şirketinin iflası nedeniyle 2 bin kişinin mağdur olduğu bildirildi. Rus RBC Daily gazetesinin haberinde "Müşterilerin sigorta şirketine başvurup tur paralarını geri alabileceği" kaydedildi.

Turizm sektöründe iş fırsatları

 

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı