GeriEkonomi Yerli turist için kampanya
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yerli turist için kampanya

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bakanlık olarak vatandaşların Türkiye'de daha uygun şartlarda tatil yapabilmeleri amacıyla bir kampanya başlattıklarını belirterek, ”Çünkü 'bizim insanımız da bizim ülkemizde yabancılar kadar imkana sahip olsun' diye düşünmek, hem iktidarın, hem de sosyal devlet anlayışına sahip Anayasa'nın bize verdiği bir görevdir” dedi.

Bakan Koç, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut'un da aralarında bulunduğu sektör temsilcileri ve bazı bankaların yetkilileriyle TÜRSAB'ta bir araya geldi. Basına kapalı yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Atilla Koç, bakanlık olarak vatandaşların Türkiye'de daha uygun şartlarda tatil yapabilmeleri amacıyla bir kampanya başlattıklarını söyledi.

Bu kampanyada bütün sektör kuruluşlarını, havayollarını ve bankaları işbirliği ve katkıya çağıran Bakan Koç, tatilin gerçekleştirildiği yer, rezervasyon ve ödeme tarihine bağlı olarak vatandaşa uygun fiyatlarla tatil sunulabilmesi için bugünden itibaren sektörel çalışmaların başlatıldığını bildirdi.

Sektörel çalışmaların sonucunun en geç 1 hafta veya 15 gün içinde tamamlanacağını umduğunu dile getiren Koç, “Ulaştırma sektörü uygun fiyatlarda ulaşım imkanı sunacak, finans kuruluşları vatandaşlara uygun ödeme seçenekleri sunacak. Finans sektörünün özellikle konut, otomobil sektörüne yaptığı yardımı şükranla anarken, turizm sektörüne de yapacakları yardımı şükranla anmaya hazırız” diye konuştu.

BAKAN KOÇ'TAN DESTEK ÇAĞRISI

Koç, tatilini kendi ülkelerinde geçiren vatandaşların hem dinleneceğini, hem ülkesinin yeni bir köşesini tanıyacağını, hem de turizm gelir ve istihdamına katkı sağlayacağını ifade ederek, ülke ekonomisi ve turizm sektörünün sağlıklı gelişmesi için bu kampanyaya başta basın ve medya kuruluşları olmak üzere herkesi katkıda bulunmaya çağırdı.
Bakan Koç, “Çünkü 'bizim insanımız da bizim ülkemizde yabancılar kadar imkana sahip olsun' diye düşünmek, hem iktidarın, hem de sosyal devlet anlayışına sahip Anayasa'nın bize verdiği bir görevdir” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle