GeriEkonomi YERLİ SINIF ADAYLARI
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YERLİ SINIF ADAYLARI

TOYOTA AURIS

Toyota'nın kompakt sınıftaki üyesi Auris, Corolla Verso ile beraber Türkiye'de üretiliyor. Corolla isminden sıyrılarak Auris adını alan araçta 1.6 litre 124 beygirlik benzinli motorun yanı sıra 90 beygir güç üreten 1.4 litrelik dizel motor seçeneği görev yapıyor. Her iki motor seçeneği MMT adı verilen ve hem otomatik hem de manuel olarak kumanda edilebilen şanzıman sistemi ile tercih edilebiliyor. Auris Class, Comfort ve Elegant olmak üzere 3 farklı donanım seviyesine sahip.

RENAULT MEGANE SEDAN

Sadece Türkiye'de üretilip dünyaya ihraç edilen Megane Sedan, büyük bagajıyla ailelere hitap eden bir otomobil. Geçirdiği makyaj operasyonu ile daha taze bir görünüme kavuşan Megane'da 5 farklı motor seçeneği bulunuyor. 1.4 litre 98 beygir, 1.6 litre 115 beygir ve 2.0 litre 136 beygir gücündeki benzinli motorları 80 ve 100 beygir güç üreten iki farklı 1.5 litrelik turbo-dizel motor takip ediyor.

RENAULT SYMBOL

Bursa'da üretilen Renault Symbol, Türkiye'de en çok satan otomobiller arasında yer alıyor. Uygun fiyatı ve sunduğu özellikler ile dikkat çeker Renault Symbol'ün benzinli ve dizel motor seçenekleri mevcut. Symbol'de 1.4 litre 75 ve 98 beygir gücündeki benzinli versiyonların dışında 1.5 litre dCi 65-80 beygir güç üreten iki farklı dizel seçeneği de bulunuyor. Renault Symbol'de Authentique, Dynamique ve Expression olmak üzere üç farklı donanım seçeneği mevcut.

TOYOTA COROLLA VERSO

Toyota Corolla Verso, Avrupa pazarı için sadece Toyota Adapazarı Fabrikası’nda üretiliyor. Verso, araç içinde çeşitli oturma kombinasyonlarının oluşturulabilmesini sağlayan Easy Flat7 koltuk sistemi ile 7 kişilik kalabalık ailelerin tercih edebileceği bir model haline geliyor. Yenilikçi tasarımı ve performanslı motorlarıyla ön plana çıkan Toyota Corolla Verso’da 1.6 litre 110 beygir benzinli ve 2.2 litre 136 beygirlik dizel motor bulunuyor.

HYUNDAI ACCENT ERA

Büyük bir değişim geçirerek üst sınıfa yakın bir görünüme ve donanıma kavuşan Accent, ismine bir de 'Era'yı ekledi. Uygun fiyatı ile Türkiye'de orta ölçekli ailelerin büyük talep gösterdiği Accent Era'da 1.4 litre 97 beygir ve 1.6 litre 112 beygir gücündeki benzinli motorların dışında 1.5 litre hacminde ve 110 beygir gücünde güçlü bir dizel motor seçeneği de bulunuyor. Araçta Team, Select ve Style isimli üç farklı donanım seviyesi mevcut.HONDA CIVIC

Honda köklü modeli Civic'in, HB modelinden sonra Sedan versiyonunu da yeniledi. Türkiye'de üretilen sedan karoserli Civic, özellikle iç mekanda HB kardeşiyle benzer özellikler gösteriyor. 1.6 litre 125 beygir ve 1.8 litre 140 beygir olmak üzere iki farklı benzinli motor seçeneğine sahip olan Civic yeni otomatik şanzıman sistemi ile de dikkat çekiyor. Araç Dream, Premium, Elegance ve Executive olmak üzere toplamda dört farklı donanım seçeneğine sahip.

HYUNDAI MATRIX

Hyundai Matrix, kısa süre önce yerli bir otomobil haline geldi. Üretimine Türkiye’de devam edilen Matrix, dış tasarımındaki köşeli ve sert hatlara rağmen iç mekanda oldukça yumuşak ve kullanışlı bir atmosfere sahip. Yüksek tavanı sayesinde ferah bir ortam sunan Matrix, dışı gibi farklı konsol tasarımı ile de farklı görünmek isteyen aileleri hedefliyor. Matrix 345 litrelik bagaj hacmine sahip. Ünlü tasarım firması Pininfarina’nın imzasını taşıyan otomobilde 1.6 litre 103 beygir benzinli ve 1.5 litre 110 beygir gücünde dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği görev yapıyor. Matrix’te Team, Select ve Style olmak üzere üç farklı donanım seviyesi bulunuyor.

RENAULT CLIO HATCHBACK

Renault'un başarılı küçük modeli Clio, üçüncü jenerasyonu ile Türkiye'de üretiliyor. Geniş iç mekanı ve ağabeyi Megane'a benzeyen tasarımı sayesinde ilgi çeken bir otomobil haline gelen Clio sunduğu yüksek güvenlik ile de dikkat çekiyor. Clio'da 1.2 litre 75 beygir, 1.4 litre 98 beygir ve 1.6 litre 112 beygirlik benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra 1.5 litre 65 ve 80 beygir gücünde iki farklı dizel motor seçeneği de bulunuyor. Araçta Authentique, Dynamique ve Expression olmak üzere üç farklı donanım seçeneği bulunuyor.

HONDA CITY

Honda’nın Gebze Şekerpınar’daki fabrikasında ürettiği City Sedan, küçük sınıfta yer alan bir model olmasına rağmen ölçüleri ile bir üst sınıfa meydan okuyor. Jazz ile ortak platformda üretildiği için iç mekanda Jazz'da kullanılan parçaları görmek mümkün. Geniş bir iç mekana sahip olan City, fonksiyonel özellikleri ile de dikkat çekiyor. Halen Jazz'da da kullanılan 1.4 litre hacmindeki 83 beygirlik motor City'de performans ile yakıt tüketimini bir arada sunuyor. Honda City'de 5 ileri manuel şanzıman standart olarak sunulurken, 7 ileri yarı otomatik şanzıman ise isteğe bağlı olarak alınabiliyor.

FIAT PALIO SOLE

İlk kez 1998 yılında piyasaya sunulan Fiat Palio bu güne kadar geçirdiği üç makyaj operasyonu ile bugünkü halini aldı. 1.2 litre 8V, 1.2 litre 16V ve 1.4 litrelik benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra, 1.3 litre hacminde Multijet dizel motor opsiyonu da 70 beygirlik güç üretebiliyor. Palio'da Active ve Dynamic olmak üzere iki farklı donanım seviyesi bulunuyor. Ayrıca 'Speedgear' isimli hem otomatik hem de manuel olarak kullanılabilen şanzıman opsiyonel olarak sunuluyor.

FIAT ALBEA SOLE

Fiat Palio'nun sedan versiyonu olan Fiat Albea, önceki model olan Siena'nın yerini aldı. Kapsamlı bir makyajın ardından, çok daha şık bir görünme ve iç mekana kavuşan Fiat Albea'nın, bazı bölümlerinde malzeme kalitesi de artırılmış. 1.2 litre 60 beygir, 1.2 litre 80 beygir, 1.4 litre 77 beygir ve 1.6 litre 103 beygir gücündeki benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra 1.3 litre 70 beygir gücündeki motor ise dizel seçeneğini oluşturuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle