GeriEkonomi YERLİ BİNEK SINIFI OTOBİL ADAYLARI
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YERLİ BİNEK SINIFI OTOBİL ADAYLARI

FIAT LINEA:

Fiat’ın Türkiye’de ürettiği en önemli modellerden biri olan Linea, markanın küçük sınıftaki modeli Punto platformunda geliştirilmiş olmasına rağmen, sunduğu geniş iç mekan ve büyük bagaj hacmi ile Türk tüketicisinin beğenisini kazanmayı başarmış bir model. Linea’da 1.4 litre 77 beygir, 1.4 litre 98 beygir, 1.4 litre turbo 120 beygir gücündeki benzili motorların dışında 1.3 litre 90 beygir gücünde bir de dizel motor seçeneği bulunuyor. Active, Dynamic ve Emotion adında 3 farklı donanım seçeneğine sahip olan Linea’da Dualogic otomatik şanzıman seçeneği sadece dizel motor ile tercih edilebiliyor.

TOYOTA COROLLA VERSO: MPV sınıfındaki tek yerli araç olan Toyota Corolla Verso, Avrupa pazarı için sadece Toyota Adapazarı Fabrikası’nda üretiliyor. Yenilikçi tasarımı ve performanslı motorlarıyla ön plana çıkan Toyota Corolla Verso’da 1.6 litre hacminde ve 110 beygir gücünde, benzinli, tek motor seçeneği bulunuyor. Sınıfının 7 koltuklu otomobillerinden birisi olan Verso, ’Class’, ’Comfort’, ’Comfort Extra’ ve ’Elegant’ olmak üzere dört farkı donanım seçeneğine sahip.

FIAT PALIO SOLE: kez 1998 yılında piyasaya sunulan Fiat Palio bu güne kadar geçirdiği üç makyaj operasyonu ile bugünkü halini aldı. Küçük boyutları ile şehir içinde oldukça yüksek manevra kabiliyetine sahip olah Palio’da, 1.4 litre 77 beygir gücündeki benzinli motor seçeneğinin yanı sıra, 1.3 litre 70 beygir güç üreten bir de Multijet dizel motor opsiyonu bulunuyor. Araçta ’Active’ ve ’Dynamic’ olmak üzere iki farklı donanım seviyesi bulunuyor.

HYUNDAI MATRIX:

Hyundai’nin tüm dünya için sadece İzmit Fabrikası’nda üretilen MPV-B segmentindeki modeli Matrix, geniş iç mekanı ve arka koltukları katlandığında bin 284 litrelik bagaj hacmi sunabiliyor. Hyundai Matrix, 1.5 litre CRDi-VGT dizel motor ve 1.6 litre benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle üretiliyor. 1.5 litre hacme sahip olan dizel motor, 110 beygir maksimum güç üretirken; 1.6 litrelik benzinli motorun gücü ise 103 beygir. Matrix, sadece benzinli versiyonda otomatik şanzıman opsiyonu sunuyor.

TOYOTA AURIS: Toyota’nın kompakt sınıftaki üyesi Auris, Corolla Verso ile beraber Türkiye’de üretiliyor. Corolla isminden sıyrılarak Auris adını alan araçta 1.6 litre 124 beygirlik benzinli motorun yanı sıra 90 beygir güç üreten 1.4 litrelik dizel motor seçeneği görev yapıyor. Her iki motor seçeneği MMT adı verilen ve hem otomatik hem de manuel olarak kumanda edilebilen şanzıman sistemi ile tercih edilebiliyor.

RENAULT SYMBOL: Uygun fiyatı ve sunduğu özellikler ile dikkat çeken Renault Symbol, kısa bir süre önce baştan aşağı yenilenerek daha büyük ve daha konforlu hale geldi. Şık bir tasarıma kavuşan Symbol’de 1.2 litre 75 beygir, 1.4 litre 75 beygir benzinli motorların yanı sıra, 1.5 litre hacminde 65 ve 85 beygir güç üreten iki farklı dizel motor bulunuyor. Renault Symbol’de ’Authentique’ ve ’Expression’ olmak üzere iki farklı donanım seçeneği mevcut.

FIAT ALBEA: Fiat Palio’nun sedan versiyonu olan Fiat Albea, önceki model olan Siena’nın yerini aldı. Kapsamlı bir makyajın ardından, çok daha şık bir görünme ve iç mekana kavuşan Fiat Albea’nın, bazı bölümlerinde malzeme kalitesi de artırılmış. Sole adında yeni bir donanım paketi ile satışa sunulan Albea’da 1.4 litre 77 beygir benzinli ve 1.3 litre 70 beygir gücünde dizel motor seçenekleri bulunuyor. Albea Sole, ’Active’ ve ’Dynamic’ olmak üzere iki farklı donanım seçeneği ile tercih edilebiliyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle