GeriEkonomi Yeni Türkiye için ‘yerli’ atağı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni Türkiye için ‘yerli’ atağı

Yeni Türkiye için ‘yerli’ atağı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 5. Türk Patent Ödülleri töreninde, “yerli marka” mesajı verdi.

Erdoğan, “Geçmişte yiyecekten motiflere kadar bizim sahip çıkmadığımız pek çok değerimizin başkaları tarafından nasıl sahiplenildiğini hatırlıyoruz. Artık bu ayıpları ortadan kaldırmak mecburiyetindeyiz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende firma ve kurumlara ödüllerini verdi. Kalp krizi sonucu vefat eden Mustafa Koç anısına kısa bir sinevizyon gösterisi yapıldı. Geçen yıl yapılan törende ödül alan Koç’un ekrana yansıtılan görüntüsü salonda alkışlandı. Uluslararası patent başvurusu alanında ve patent ligi birincisi olan Arçelik’in ödülünü Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, Erdoğan’dan aldı. Yılın markası Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim oldu. Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

“Ülke olarak pek çok alanda olduğu gibi sınai mülkiyet alanında küresel yarışa geç başladık sıkıntı burada. Bu yarışı rekabet halinde olduğumuz ülkelere göre pek çok dezavantajla sürdürüyoruz, ama başaracağız.

Ülkemizin ihracatını 500 milyar dolara ulaştırmadan bize rahat yok. Kendi uçağını otomobilini, savunma sanayi ürünlerini yüksek teknoloji ile ortaya koymayan bir Türkiye yeni Türkiye olamaz. Sınai mülkiyet meselesi de yeni Türkiye hedefimizle yakından ilişkili bir konudur. Burada ödül alan firma ve kurumlarımız başta olmak üzere herkese sesleniyorum. İlk çeyrek itibariyle çok iyi sinyaller aldığımız 2016 yılında sınai mülkiyet konusunda sıçramayı hep birlikte gerçekleştirelim.

ARÇELİK ZİRVEDE

Yılın Markası Fatih Terim

Uluslararası Patent Başvuru Birincisi Arçelik    

Patent Ligi Birincisi Arçelik       

Patent Ligi İkincisi Turkcell Teknoloji

Patent Ligi Üçüncüsü Ford Otomotiv Sanayi

Patent Ligi Dördüncüsü Tofaş Türk Otomobil Fabrikası

Patent Ligi Beşincisi  Vodafone Teknoloji  

Uluslararası Tasarım Başvuru Birincisi Vitra Karo Tasarım

Başvuru Birincisi Küçükler Tekstil

Uluslararası Marka Başvuru Birincisi Eti Gıda

Marka Başvuru Birincisi Modern Çikolata 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle