GeriEkonomi Yeni Honda Türkiye'de satışa sunuldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni Honda Türkiye'de satışa sunuldu

Yeni Honda Türkiye'de satışa sunuldu
refid:13162566 ilişkili resim dosyası

Honda'nın SUV segmentindeki modeli CR-V yenilenen görünümü ile Türkiye'de satışa sunulduğu bildirildi.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, en son teknolojilerle donatılan yeni CR-V'nin, Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi, Uyarlanabilir Hız Sabitleyici ve Aktif Ön Aydınlatma Sistemi ile yeni değerler sunduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada, önceki modelin sofistike dış özellikleri üzerine inşa edilen 2010 CR-V'de yenilenen ön ve arka tamponlar ile yeni radyatör ızgarasının yanı sıra, 10 kollu 18 alaşımlı jantların aracın görünümüne olumlu katkıda bulunduğu, Honda logosunun bulunduğu ön ızgara çerçevesinin ise inceltilerek daha keskin bir ön yüz elde edilmesinin sağlandığı kaydedildi.   

Yeni CR-V'de, önceki modelin çekici ve pratik iç tasarımının daha da geliştirecek birtakım değişiklikler yapıldığı dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Yenilenmiş ve renkleri değiştirilmiş iç kapı panelleri 2010 CR-V'nin konforlu iç mekanında göze çarpan ilk unsurlardan. Yeni koltuk kumaşları, döşeme halıları ve kapı kolları sahip oldukları aynı renk ve yüzey dokusuyla bir ahenk yaratıyorlar. Yeni CR-V'de, ses sistemi MP3 çalarlar ile iPod'lara bağlantı yapılabilecek şekilde yenilenmiş. Kullanımı kolay, Bluetooth uyumlu HFT sisteminde, uyumlu bir cep telefonu kullanıldığı takdirde numara aktarımı yapılabiliyor.

Yeni CR-V'de, sadece Honda tasarımı olan teknolojilere özgü iki aktif güvenlik sistemi kullanılıyor. Uyarlanabilir Hız Sabitleyici (ACC), radar kontrolü ile öndeki araç ile belirlenen uzaklığı korumak için gerekli hız değişikliklerini gerçekleştirerek seyir konforunu artırıyor.

Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi (CMBS) ise, çarpışma olasılığını önceden tahmin ederek, durum kritikleştiğinde ilk olarak sesli ve görsel ikazlarla sürücüyü uyarıyor. Tehlikenin devam etmesi durumunda ise emniyet kemerini birkaç kez gerip bırakmak suretiyle sürücüye ikinci ikazı yapıyor.

Bu uyarılarının etkili olmaması durumda ise emniyet kemerini sıkıca gererek ani frenleme yapıyor. Bu sistem sayesinde kazalar önleniyor veya eğer kaza kaçınılmaz ise çarpışma etkisi azaltılıyor. Xenon farlara sahip Aktif Ön Aydınlatma Sistemi ise aracın yönüne göre far açısını ayarlayarak normal bir farda karanlık bölgede kalan engel veya yayaların daha erken fark edilmesini sağlıyor.”

Türkiye yollarına çıktığı 1997 yılından bu yana en çok tercih edilen SUV modellerinden biri olan Honda CR-V'nin, yenilenen özellikleri ile 81 bin 390 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu ifade edildi.

Yeni Honda Türkiyede satışa sunuldu


Yorumları Göster
Yorumları Gizle