GeriEkonomi Yeni DEİK’in ilk toplantısı bugün
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni DEİK’in ilk toplantısı bugün

Yeni DEİK’in ilk toplantısı bugün
refid:27289282 ilişkili resim dosyası

Torba yasaya eklenen bir düzenlemeyle Ekonomi Bakanlığı’na bağlanan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) yeni dönemdeki ilk toplantısı bugün Çırağan Sarayı’nda yapılacak.

Toplantıda yeni yönetim kurulu başkanının belirlenmesi bekleniyor. Halen DEİK Başkanlığı’nı yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun bu görevini sürdürebileceği veya yeni bir ismin başkanlığa gelebileceği belirtiliyor. DEİK Yönetim Kurulu Başkanı, Ekonomi Bakanı Zeybekci tarafından belirlenecek ve görevden alınacak.

BAKAN ÇAĞIRDI

Bakan Zeybekci, toplantı için tüm yönetim kurulu üyelerine çağrıda bulundu. Bugün saat 16.00’da Çırağan Sarayı’nda başlayacak toplantının 1 saat sürmesi bekleniyor. Toplantı çağrısında herhangi bir gündem maddesine ise yer verilmedi.

YÖNETMELİĞİ GEÇEN HAFTA YAYINLANDI

DEİK’le ilgili yapılan yasal değişikliğin ardından, çalışma usullerini belirleyen yönetmelik de geçen hafta Resmi Gazete’de yayınlanmıştı. Yönetmelikle 25 üyeden oluşan DEİK yönetim kurulu 35 üyeye çıkarılırken; yönetim kurulunun görev süresi ise 4 yıl olarak belirlenmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle