GeriEkonomi Yatlar göz kamaştırıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yatlar göz kamaştırıyor

Deniz tutkunlarının yakından izlediği ‘Boat İstanbul 2’inci Motorlu ve Yelkenli Deniz Araçları ve Su Sporları Fuarı'' dün açıldı.

DENİZ tutkunlarının sezon başında piyasanın nabzını tutmaları için düzenlenen 'Boat İstanbul - 2'nci Motorlu ve Yelkenli Deniz Araçları ve Su Sporları Fuarı' dün açıldı. Müşterilerin talebi üzerine açıldığı belirtilen ve geniş kapsamlı olmayan fuarda belki de en çok dikkati çekecek yatlardan biri ilk kez Türkiye'ye getirilen 'Crownline'.

Bu yatın, fuarda konforlu yatların en ucuzlarından olduğu göze çarparken, genel olarak yat tasarımının son dönemdeki 'yuvarlak hat' trendinin de değişmediği gözlendi. Beylikdüzü'ndeki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde, 28 Mayıs'a kadar açık kalacak olan fuara 20'yi aşkın firma katılıyor. Ünlü mankenler Deniz Pulaş ve Jessica Campbell'in katılımıyla açılan fuarda, motosiklet, bisiklet ve kamp malzemeleri de yer alıyor.

EKONOMİK VE HIZLI

Crownline'ı Türkiye'ye getiren Köylüs Yatçılık'ın yetkilileri, diesel motoru olan yatın çoğu konforlu yatlara göre daha küçük ve ekonomik olduğunu söylediler. 2 kamarası olan yat, saatte 120 kilometre hız yapıyor ve 100 kilometrede 15 litre mazot yakıyor. Yetkililerin, bir aileyi hızlı bir şekilde istedikleri yere götürebileceğini söyledikleri ve fiyatı 75-100 bin dolar (46.5-62 milyar lira) olarak belirlenen Crownline'ın uzunluğu 8.60 metre, eni ise 2.60 metre. Fuarın en ucuz yatlarından olan Crownline'ın içinde mikrodalga fırına kadar her tür konfora sahip olduğu belirten yetkililer, Yunanistan'da çok rağbet gören yatın Türkiye'de de alıcı bulacağından emin. Crownline'ın 6.5 metre uzunluğunda ve 2.2 metre eninde olan teknesinin de paraşüt çekebilecek nitelikte olduğu için turistik merkezlere hitap edeceğini söyleyen yetkililer, büyüğünden daha hızlı olan, 190 beygir gücündeki küçük Crownline'ın da 100 kilometrede 15 litre mazot fiyatının 25 bin dolar (15.5 milyar lira) olduğunu yaktığını söylediler.

Bavaria, 93 milyar lira

ALMANYA'da Kuzey Bavyera'da üretilen yelkenli Bavaria 38 de fuarda dikkat çekenlerden. Uzunluğu 11.95 metre, eni 3.85 metre olan tek direkli yelkenli saatte 16.5 kilometre hız yapıyor. Mavi-beyaz rengi olan Bavaria'nın fiyatı 150 bin dolar (93 milyar lira). Bavaria 38, birkaç yıldır Türkiye'de satışa sunuluyor.

Gobbi, 108 milyar lira

Fuardaki konforlu büyük yatların en pahalısı olan 375sc Gobbi'nin fiyatı ise 174 bin dolar (108 milyar lira). 2 kamarası olan ve Türkiye'de bir dönemdir satılan yatın uzunluğu 10.47 metre, eni 3.80 metre. Saatte yaklaşık 55 kilometre hız yapan Gobbi, bir saat içinde yaklaşık 300 litre benzin yakıyor.

Crownline 46.5-62 milyar lira

Fiyatı 75-100 bin dolar (46.5-62 milyar lira) arasında değişen Crownline'ın uzunluğu 8.60 metre, eni ise 2.60 metre. Fuarın en ucuz yatlarından olan Crownline, içinde mikrodalga fırına kadar her tür konfora sahip.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle