GeriEkonomi Yardımla iş kurdu büyük patron oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yardımla iş kurdu büyük patron oldu

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesindeki bir girişimci, ekonomik sıkıntılar içindeyken Hayrabolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından aldığı yardımla kurduğu el işi atölyesinde önce ekonomik sıkıntılarını attı, şimdi de 2 bin kadına istihdam sağlıyor.

Hayrabolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından 2006 yılında aldığı yardımla el işi atölyesi açan Nihat Ünal, ekonomik sıkıntıların içindeyken, sıkıntıları aşıp 2 bin kişiye umut olmanın gurur verici olduğunu söyledi.

Tekstil firmalarına el işi ve tığ işleri yaptıklarını ve Trakya'nın bir çok bölgesindeki kadınların kendisi için çalıştığını ifade eden Ünal, şunları kaydetti:
“İstanbul'da bulunan bir çok tanınmış tekstil sektörünün önde gelen ve ihracat yapan firmalarına parça başı iş yapıyoruz. Ekip başı sistemiyle yaygınlaşan bir iş oluşturduk. Sürekli olarak ev hanımlarına kendi evlerinde boş zamanlarında iş imkanı veriyoruz. Bu sayede işimiz sürekli gelişiyor. Hayrabolu'da kurduğum işimi şimdilerde Edirne'nin Uzunköprü, Kırklareli'nin Lüleburgaz ve Tekirdağ'ın Malkara ilçelerine kadar götürdüm. Sistemimizde aksaklık olmadan işimizi sürdürüyoruz.”

Dünyada ve Türkiye'de yaşanan krizin yaptığı işlere yansımadığını, aksine işlerinde yoğunluk olduğunu bildiren Ünal, şöyle dedi:
“Biz işimizde krize ters orantılı bir gelişme yaşıyoruz. Ekonomik krize rağmen işlerimizdeki artış işimizin büyümesine gelişmesine yardımcı oluyor. Çünkü kriz nedeniyle işsiz kalan birçok kişi bizim firma ve ekip başlarımızla tanışarak iş istiyorlar. Bu sayede işsiz kalan bayanlarımıza da yardımcı oluyoruz.”
Ekonomik kriz ortamında insanlara iş imkanı yaratmanın kendisine onur verdiğini belirten Ünal, “Çalışan kadınlar, parça başı yaptığı işlerin karşılığını haftalık veya 15 günlük olarak alıyorlar. Aylık olarak yaklaşık 250 – 350 lira arasında gelir elde ederken, evde boş zamanlarını da değerlendirmiş oluyorlar” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle