GeriEkonomi Yapı Kredi'ye 450 milyon dolar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yapı Kredi'ye 450 milyon dolar

TİCARİ bir Türk bankası tarafından yurtdışı mali piyasalardan bugüne kadar elde edilen en yüksek tutarlı sendikasyon kredisini Yapı Kredi Bankası aldı. Yapı Kredi Bankası 250 milyon dolar için piyasaya çıkarken, 450 milyon dolar sendikasyon almayı başardı.

Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü Naci Sığın'ın da katıldığı bir törenle dün Paris'te imzalanan anlaşmaya göre, bir yıl vadeli olan sendikasyon için libor artı yüzde 0.50 faiz uygulanacak. Banka tarafından yapılan açıklamada, 250 milyon dolar için çıkılan piyasada çok yoğun bir taleple karşılaşıldığı ve 471 milyon dolar tutarında gelen talebin 450 milyon dolarlık bir bölümünün karşılanmasına karar verildiği belirtildi.

Sevk öncesi ihracatın finansmanında kullanılacağı açıklanan kredinin, bankanın uluslararası finans kesimindeki yüksek kredibilitesi ve yurtdışı muhabirleriyle kurmuş olduğu yoğun ve sürekli ilişkinin bir göstergesi olduğu vurgulandı.

Krediye katılan bankalar arasında Alpha Bank A.E, The Bank of NewYork, The Bank of Tokyo-Mitsubishi Ltd., Barclays Capital, Bayerische Hypo-und Vereinsbank AG, Bayerische Landesbank Girozentrale, Citibank N.A., Credit Agricole Indosuez, The Dai-Ichi Kangyo Bank Limited, Deutsche Bank A.G., Dresdner Bank Luxembourg S.A., First Union National Bank, The Fuji Bank Limited, ING Bank NV, Natexis Banque, National Bank of Greece S.A., The Sanwa Bank Limited, Standard Chartered Bank ve The Sumitomo Bank yer alıyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle