GeriEkonomi Yapı Kredi'den 277 milyon YTL'lik sermaye artırımı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yapı Kredi'den 277 milyon YTL'lik sermaye artırımı

Yapı ve Kredi Bankası, 277 milyon YTL’lik sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu.


SPK Haftalık Bülteni’ne göre, Yapı ve Kredi’nin nakit olarak artırılan 277 milyon 601 bin YTL sermayesini temsil eden paylar, Banka ana hissedarı Koç Finansal Hizmetler’e verilecek. Aynı gruba ait Migros da iç kaynaklardan karşılanmak üzere 1,7 milyon YTL tutarında sermaye artırımı için SPK’dan izin istedi.

Alternatifbank, 75 milyon 735 bin YTL tutarında nakit sermaye artırımı için Kurula başvurdu. Kastaş Karadeniz Çimento Kireç ve Ürünleri, 300 milyon YTL’lik nakit sermaye artırımı için izin istedi.

Despec Bilgisayar Pazarlama ve Ticaret 3,9 milyon YTL tutarındaki hissesinin halka arzı için başvuru yaptı. Şirketin nakit olarak artırılacak 1,95 milyon YTL sermayesini temsil eden paylar ile şirket ortaklarının sahip olduğu 1,95 milyon YTL nominal değerli payların halka arzı planlanıyor.

Koza Davetiye Mağaza İşletmeleri ve İhracat, iç kaynaklardan karşılanmak üzere 33,8 milyon YTL tutarında sermaye artırımı için SPK’ya başvuruda bulundu.

Öte yandan, Işıklar Ambalaj Sanayi ve Ticaret, kayıtlı sermaye tavanını 80 milyon YTL’den 200 milyon YTL’ye çıkarmak için izin istedi. Garanti Bankası Anapara Korumalı Menkul Kıymet Yatırım Fonu tutarını 100 milyon YTL yapmak için SPK’ya başvurdu. Finansbank da Sentez A ve Sentez B Tipi Fon Sepeti Fonları tutarını 50’şer milyon YTL yapmak için izin istedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle