GeriEkonomi Yapı Kredi sendikasyon kredisi sağladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yapı Kredi sendikasyon kredisi sağladı

Yapı Kredi sendikasyon kredisi sağladı

Yapı Kredi 233.5 milyon dolar ve 817.25 milyon euro sendikasyon kredisi sağladı.

Yapı Kredi Bankası uluslararası bankalardan 233.5 milyon dolar ve 817.25 milyon euro olmak üzere 367 gün vadeli iki ayrı dilimli sendikasyon kredisi sağladı.

Bankadan KAP'a yapılan açıklamada, dış ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacak kredinin toplam maliyetinin Libor artı 110 baz puan ve Euribor artı 100 baz puan olduğu belirtildi.

Açıklamaya göre, kredi sözleşmesi 14 ülkeden 33 bankanın katılımı ile imzalandı.

TÜRKİYE EKONOMİSİNE DUYULAN GÜVENİN GÖSTERGESİ

Sendikasyon kredisi ile uluslararası piyasalarda fonlama kaynaklarının çeşitlendirilmesinde istikrarlı ve başarılı performanslarını sürdürdüklerini belirten Yapı Kredi CEO’su Faik Açıkalın şu değerlendirmede bulundu: “Global ve yerel ölçekte piyasaların dalgalı olduğu bu dönemde sağladığımız sendikasyon kredisi Türkiye ekonomisine ve Yapı Kredi’ye duyulan güvenin önemli bir göstergesi niteliğinde. Yapı Kredi olarak yılbaşından bu yana sürdürdüğümüz çalışmalar sonucunda 2016 yılında toplam 2 milyar 650 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağlamış olduk. Sendikasyon ve diğer finansal enstrümanları kullanarak ihracatı ve ülke ekonomimizi desteklemeye müşteri odaklı bankacılık anlayışımız çerçevesinde devam edeceğiz.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle