Yahyalar karışınca

Hürriyet Haber
08.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Murat Demirel'in sıkıntısı büyük. Adının, kuzeni Yahya Demirel ile karıştırılmasından mustarip. Bu durumdan hoşlanmıyor, hatta isyan ediyor...

Kuzenlerin en azından adları karıştırılıyor, çünkü Murat Demirel'in göbek adı da Yahya.

Yahya Murat Demirel ile Yahya Demirel'in birbirine karıştırılmasına karşı hassasiyet, iki ekonomi muhabirinin işlerinden olmasına dahi yol açtı maalesef.

Biliyorsunuz Murat Demirel, Şevket Demirel'in oğlu.

Adını önce hayali sunta ihracatıyla duyuran Yahya Demirel ise Haci Ali Demirel'in oğlu.

Anadolu'da dedelerin, büyüklerin isimleri torunlara verilir. Yahya ismi de Demirel kardeşlerin babasının ismidir.

Egebank Yönetim Kurulu Başkanı da olan Murat Demirel, ‘‘Yahya Demirel'in olumlu bir imajı var diyemem. Kendisiyle sık görüşmem. Türkiye'de biliyorsunuz bazı ilklere imza attı maalesef. Ama ben yargılayacak durumda değilim’’ diyor. Kendisinin Yahya Demirel ile

karıştırılmasından dolayı çok sıkıntı çektiğini anlatıyor. ‘‘Bilerek ya da bilmeyerek onunla bağdaştırıldığım için haykırdığım, isyan ettiğim zamanlar oldu. Çok zorluk yaşadım. Benimle ilgili konuları Yahya yapmış, Yahya ile ilgili olayları sanki ben yapmışım gibi karıştırılıyor. Anarşi oluyor. Ayıptır bu’’ diyerek duygularını ortaya koyuyor. Murat Demirel, göbek adı olan Yahya'yı çocukluğundan beri hiç kullanmadığını da belirtiyor.

Yahyalar karıştırılınca göbek adını değiştirmesini önermiş dostları. Ama dedesinin adı olduğu için değiştirmeyi düşünmemiş, ‘‘Bizim manevi tarafımız çok kuvvetlidir’’ diyor Murat Demirel.

Yahya Demirel'in 10 yıldır ticaretle ilgisinin olmadığını, artısını eksisini, Egebank'ı onun alamayacağını da herkesin bildiğini söylüyor.

Ön plana çıkmayı sevmeyen Murat Demirel, bu noktadaki rahatsızlığını saklamayı samimi bulmadığı için paylaştı.

Sanayici, finansçı Murat Demirel'in yaptığı işler, yeni projeleri başka bir yazı konusu olacak.Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı