GeriEkonomi Yabancı yatırımcıları Türkiye’ye çağırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yabancı yatırımcıları Türkiye’ye çağırdı

Yabancı yatırımcıları Türkiye’ye çağırdı

Katar’daki Expo Turkey by Qatar Fuarı’na katılan Kuzu Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Katarlı yatırımcılara ülkemizi ve ülkemizdeki yatırım fırsatlarını anlattık. Türkiye, konumu ve sahip olduğu özelliklerle yabancı yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği marka bir ülke. Bunu bu platformda bir kez daha anladık. Yabancı yatırımcıları da ülkemize davet ettik” dedi.

TÜRKİYE ve Katar’ın stratejik ortaklığı Expo Turkey by Qatar’la dünya sahnesine çıktı.  İki büyük ülke, ekonomik ilişkilerini kuvvetlendirmek ve bölgede etkin bir ticari güç olmak amacıyla bir araya geldi. Expo Turkey by Qatar, Türkiye ve Katar arasındaki işbirliği olanaklarını artırmayı hedeflerken, bu iki ülkenin Körfez Bölgesi’ndeki diğer ülkelerle yatırım ve işbirliği fırsatlarını da kuvvetlendirdi. Fuara ‘SeaPearl Ataköy’ projesiyle katılan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Sektörümüz, her geçen gün adını global platformlarda duyurarak bu alandaki gücünü tüm dünyaya gösteriyor. Bu fuarda da Katarlı yatırımcılara ülkemizi ve ülkemizdeki yatırım fırsatlarını anlattık. Türkiye, konumu ve sahip olduğu özelliklerle yabancı yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği marka bir ülke. Bunu bu platformda bir kez daha anladık” dedi.

BELİRSİZLİK KALKTI

Türkiye’nin önemli bir referandum sürecini başarılı bir şekilde geride bıraktığına dikkat çeken Özen Kuzu, “Türk iş dünyası olarak sonuçların ülkemizin kalkınma mücadelesine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı için koyduğumuz hedeflere şimdi daha da yakınız. Kuzu Grup olarak yatırım, üretim ve istihdam için daha çok çalışmaya hazırız. Ülkemizde yatırım yapmak için sonuçları bekleyen yabancı yatırımcı için de belirsizlik ortadan kalkmış oldu” diye konuştu.

KDV FIRSATI

Fuar süresince Türkiye’nin istikrarlı, güvenilir ve yatırım için cazip olduğunun altını çizdiklerini belirten Özen Kuzu, “Sektörümüz hükümetimizin aldığı önemli kararlarla hareketlilik kazandı. Türkiye’de en az 1 milyon dolarlık gayrimenkul satın alan yabancılara Türk vatandaşlığı verilecek olması önemli bir gelişme. Bunun yanı sıra yabancı yatırımcılara KDV muafiyeti sunulması da büyük bir fırsat. Tüm bu gelişmeler ülkemizde yatırım yapma kararı alan yabancı yatırımcılar için birer avantaj oldu. Fuarda tüm bu gelişmeleri ve projelerimizi yatırımcılara anlattık, onları ülkemize davet ettik” dedi. Expo Turkey by Qatar’a, Ataköy’de denize sıfır bir konumda Qatari Diar ortaklığıyla inşası devam eden SeaPearl Ataköy projesi ile katıldıklarını belirten Özen Kuzu, “Şu an için Katar’da yatırımımız bulunmamakta ancak fuarla birlikte fırsatları takip etme fırsatı yakaladık. Fuar süresince hem bu projemizin tanıtım çalışmalarını yapma hem de yeni ortaklık fırsatlarını araştırma şansı bulduk” diye konuştu.

JUMEİRAH ATAKÖY’DE

PROJE içerisinde, aldığı ödüller ve hizmet kalitesiyle tüm dünyada tanınan Jumeirah’ın işletmesini üstlendiği 2019 yılında hizmet vermeye başlaması planlanan 202 oda ile 62 rezidanstan oluşan 5 yıldızlı otel de yer alıyor. Rezidans biriminde alanları 44 ila 298 metrekare arasında değişen 1+1’den 4,5+1’e kadar farklılık gösteren konutlar bulunuyor. Otel biriminde ise alanları 47 ila 480 metrekare arasında değişen standart, junior suite, executive suite, hospitality suite ve presidental suite yer alıyor. Bu alanlarda 2 bin 344 metrekare konferans salonu, 2 bin 800 metrekare VIP Club, 244 metrekare VIP business center, 1400 metrekare yeme içme alanı, 500 metrekare denize sıfır restoran, 3 bin 265 metrekare spor salonu, 900 metrekare market alanı, Türk Hamamı, fitness-spa alanı, açık/kapalı yüzme havuzu ve butik dükkanlar da bulunuyor. Otelin dış mimarisi de diğer birimler gibi Evrenol Architects imzası taşıyor. Otelin iç mimarisi ve dekorasyonu için ise Burj Al Arab gibi tasarımlara imza atan dünyaca ünlü iç mimar Khuan Chew ile anlaşma sağlandı.

SEAPEARL İLGİ ÇEKTİ

KUZU Grup İstanbul Ataköy’de hayata geçirdiği SeaPearl projesini Katar’da yabancılara tanıttı. Katar Ticaret Odası As Başkanı Muhammed Bin Towar Alkowari de SeaPearl ile yakından ilgilendi. Projeyi oldukça beğendiğini söyleyen Muhammed Bin Towar Alkowari en kısa sürede projeyi yerinde görmeye geleceğini açıkladı. Bu şekilde güzel projelerin Katarlı yatırımcının da dikkatini çektiğini ifade eden Alkowari, Türkiye ve Katar’ın yakın zamanda güzel işbirliklerine imza atabileceğinin altını çizdi. Katar’lı perakende devi Abu Issa Holding Kurucusu ve Ceo’su Mr. Ashraf da projeyi ziyaret edenler arasındaydı. Ashraf, SeaPearl’ü daha önce yerinde ziyaret ettiğini ve çok beğendiğini ifade etti. Katarlı yatırımcılara projeyi anlattığını söyleyen Ashraf, Kuzu Grup’u da yakın takip ettiğinin altını çizdi. Katarlı yatırımcıların SeaPearl Ataköy ile yakından ilgilendiklerine ve satın alma kararlarını Türkiye’de projeyi gördüklerinde vereceklerine dikkat çeken Kuzu, “Projemiz her şeyden önce İstanbul’un en önemli lokasyonlarından birinde, denize sıfır bir konumda yer alıyor. Bu sebeple lokasyon yabancı müşterilerin satın alma kararlarında birinci dereceden etkili oluyor. Diğer bir etken ise tüm detayların düşünüldüğü geniş metrekareli daire seçenekleri. 398 metrekareye varan 4.5+1 dairelerimiz de yine yabancı yatırımcıların seçimlerinde önemli rol oynuyor. Kesintisiz deniz manzarasına açılan kat bahçeleri, eşsiz barok peyzaj alanı ve biyolojik göletler ile SeaPearl şehrin tam merkezinde kaostan arınmış bir vaha olarak düşünülebilir. Bu da şehrin merkezinde huzurlu ve sakin bir hayat sürmek isteyen yabancı yatırımcı kitlesini cezbediyor. Geniş sosyal alanlarımız, marinaya yakınlık, Jumeirah’ın işletmesini üstlendiği 5 yıldızlı otelimiz de yatırımcıları SeaPearl’e çeken diğer özellikler olarak karşımıza çıkıyor” diye konuştu.

1401 KONUT YER ALIYOR

2 milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle hayata geçirilen SeaPearl Ataköy, toplamda 1401 konut içeriyor. 217 bin metrekare inşaat alanına, 6 bin 185 metrekare gölet alanına, 33 bin metrekare de yeşil alan ve yürüyüş yollarına sahip olan 1. etap projede metrekare birim fiyatları ortalama 8 bin dolardan başlıyor. 20 katlı 4 blokta 631 üniteden meydana gelen ve bu yılın 4’üncü çeyreğinde teslimlerine başlanacak ilk etapta, alanları 88 ila 398 metrekare arasında değişen 1+1’den 4,5+1’e kadar farklılık gösteren konut tipleri yer alıyor. Projede 60 ay sıfır faiz kampanyasının yanı sıra 120 ay 0.45 faiz uygulanıyor.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle