GeriEkonomi Winterkorn’a 32 milyon dolar tazminat
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  23
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Winterkorn’a 32 milyon dolar tazminat

Winterkorn’a 32 milyon dolar tazminat
refid:30157855-spot ilişkili resim dosyası

GELEN yoğun baskılar üzerine VW CEO’su Martin Winterkorn önceki gün 9 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

Bir işçi çocuğu olan Winterkorn, Almanya’nın en başarılı CEO’su olarak gösteriliyordu. İstifasının ardından 32 milyon dolar tazminat alacağı belirtilen Winterkorn’un anne babası Macaristan göçmeni.1947 doğumlu Winterkorn Stuttgart Üniversitesi’nde metal fiziği okudu. Martin Winterkorn, Mercedes Benz’in kurucusu Gottlieb Daimler, Bosch’un kurucusu Robert Bosch, ünlü fizikçi Albert Einstein gibi dünyaca ünlüler yetiştiren Almanya’nın Şvab bölgesinden.
Winterkorn aynı zamanda ihtiraslı bir futbolcu. TSV Münchingen takımında kaleci olarak oynadı. Hedefi futboldan daha çok yöneticilik olan Winterkorn, Audi’de yönetim kurulu asistanı olarak kariyer merdivenlerini tırmanmaya başladı. 2002’de Audi Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Audi’yi daha spor arabaya dönüştürdü.

Winterkorn 1 Ocak 2007’de VW’nin başına geçti. 9 yıl VW’yi şekillendirdi. Bir zamanlar en büyük destekçisi olan VW’nin en büyük hissedarlarından Ferdinand Piech’le nisan ayında aralarında kavga çıktı. Bu kavgayı kazanan Winterkorn’un sözleşmesi 2018 yılı sonuna kadar uzatılacaktı. Ancak egzoz gazı skandalı üzerine “Sorumluluğu üzerime alıyorum. Hiçbir hatam olmasa bile, şirketin çıkarları açısından istifa ediyorum” dedi.

Winterkorn’a 32 milyon dolar tazminat Volkswagen CEO’su Winterkorn istifa etti

Winterkorn’a 32 milyon dolar tazminat Ne yaptın Volkswagen!


Winterkorn’a 32 milyon dolar tazminat Dünya Volkswagen'i konuşuyor


Winterkorn’a 32 milyon dolar tazminat Volkswagen'e AB incelemesiWinterkorn’a 32 milyon dolar tazminat Volkswagen: O satışları durdurduk


Yorumları Göster
Yorumları Gizle