GeriEkonomi Webit 2012 devleri İstanbul'a getiriyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Webit 2012 devleri İstanbul'a getiriyor

Webit 2012 devleri İstanbul'a getiriyor
refid:21521071 ilişkili resim dosyası

Teknoloji çağının yenilikçi şirketleri, sektöre yön veren araştırma ve danışmanlık firmaları, iletişim dünyasının liderleri ve ünlü CEO’lar, İstanbul’da bir araya geliyor.


10-11 Ekim 2012 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek Webit 2012, dijital, telekomünikasyon ve inovasyon dünyasının öncü isimleri ile yatırımcı ve girişimcileri İstanbul’da buluşturuyor. Google, eBay, Unilever, BBC, Coca-Cola, Microsoft, Facebook, Yahoo! gibi birçok markanın üst düzey yöneticilerini bir araya getiren Webit, bu yıl İstanbul’da 60 ülkeden toplam 6000 delegeyi ağırlayacak.

Google, Facebook, Adobe, Intel, Mozilla, Yandex, PayPal, IBM, Opera, Qualcomm, Digital Ecosystems gibi dünyanın yenilikçi şirketleri, Webit 2012 vesilesiyle dünyanın dört bir yanından ve Türkiye’den İstanbul’a gelen girişimciler ile buluşacak.

Organizasyonda, Facebook’un Güney, Orta ve Doğu Avrupa ile Orta Doğu ve Afrika Pazarları Bölge Direktörü Diego Oliva konuş, sosyal medya alanında çeşitli projeler geliştirmeyi planlayan girişimciler için Sosyal Medya’nın Geleceği hakkında konuşacak. Kongrenin ilk gününde, PayPal’ın Orta Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Pazarları Genel Müdürü Laurent Le Moal, Ödeme Çözümlerinin İnovatif Yanları ve Parasallaştırma Araçlarının Geleceği, Yandex’in Ürün Pazarlama Direktörü Andrey Sebrant ise küçük ve büyük ölçekli verilerle pazarlamanın nasıl ölçümlenebileceği üzerien paylaşımda bulunacak.

Google’ın Pazarlardan Sorumlu Genel Müdürü Ben Barokas’ın, Online Reklamcılık Satın Alma ve Satış İşlemlerinin Online Medyayı Ne Yönde Şekillendirdiğine ilişkin olarak yapacağı konuşma ise katılımcılara farklı bir perspektif çizecek. Kongrede ele alınacak konular bu kadarla sınırlı kalmıyor; Webit 2012 ayrıca, Facebook’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Mobil Pazarlar Direktörü Henri Moissinac’ın Mobilin Gücü adlı konuşmasına da ev sahipliği yapacak.

Organizasyon kapsamında araştırma ve danışmanlık şirketlerinin tanınmış isimleri, Forrester, Boston Consulting Group, Arthur D Little’ın konuşmacı ve üst düzey yöneticilerin yanı sıra,  Edelman, OMD, G2, DDB Tribal, LBi, Huge gibi iletişim dünyasının büyük firmalarının direktörleri de Webit 2012’de olacak. Ferrero, Nokia, Renault’nun üst düzey marka temsilcileri ve TechCrunch, The Next Web, Wall Street Journal’dan dijital medya temsilcilerinin de ağırlanacağı Webit 2012, Etihad Etisalat (Mobily), Mobinil (Africa), Deutsche Telekom AG, Orange, Azerfone gibi Telekom firmalarının CEO’ları da dahil olmak üzere birçok ismi istanbul’a taşıyacak.

Türkiye’den Kimler Katılıyor?

Webit’e Türkiye’den konuşmacı olarak katılacak yöneticiler arasında Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ve PayPal Türkiye Ülke Direktörü Kıvanç Onan bulunuyor. Google Bölgesel MEA Pazarlama Müdürü Mustafa İçil, Mikro Ödeme Sistemleri Kurucusu ve CEO’su Alper Akcan, Mobilera Kurucu Ortağı ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Arda Kertmelioğlu, Peak Games Kurucu Ortağı ve CSO’su Rina Onur, euro.message CEO’su ve Kurucu Ortağı Altuğ İnci ve Qualcomm Türkiye Genel Müdürü Barış Ruacan ile Garanti Bankası İnteraktif İletişim ve Tasarım Müdürü Evrim Ersoy da konuşmaları ile kongreyi zenginleştirecek isimler arasında yer alıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle