GeriEkonomi Vurguncu Madoff’un tahtadan oyma ördeği 4 bin 750 dolara gitti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vurguncu Madoff’un tahtadan oyma ördeği 4 bin 750 dolara gitti

Vurguncu Madoff’un tahtadan oyma ördeği 4 bin 750 dolara gitti
refid:12954779 ilişkili resim dosyası

Oğullarının ihbarı ile yakalanan ve 50 milyar dolarlık batık ile tarihin en büyük Ponzi Oyunu’na imza atan Nasdaq eski Başkanı Bernard Madoff’un kişisel eşyaları satışa çıkarıldı.

Madoff skandalında mağdur olanların kaybettiklerini karşılamaya yardımcı olmak için satılan eşyalar yüksek rakamlara alıcı buldu. 60 dolar değerindeki tahtadan oyulmuş bir ördek maketi bile 4 bin 750 dolara satıldı.

65 bin dolara kol saati

‘Yüzyılın dolandırıcısı’nın 60 dolar değerindeki tahtadan oyulmuş bir ördek maketinin bile 4 bin 750 dolara satıldığı açık arttırmada içlerinde Rolex ve Cartier gibi lüks markalarında bulunduğu kol saatleri de 65 bin dolara kadar alıcı buldu. Madoff’un tuttuğu beyzbol takımı New York Mets’in arkasında Madoff’un ismi yazan taraftar ceketi ise beklenen fiyatın 20 katı olan 14 bin 500 dolardan satıldı.

Ayrıca Bernard Madoff’un eşine ait eşyaların da satışa sunulduğu açık arttırmalarda 14 karat elmas küpeler 70 bin dolara, timsah derisinden yapılmış çantası ise 2 bin 800 dolardan alıcı buldu. Satışlardan toplamda 942 bin 650 dolar elde edilirken, ulaşılan rakamın ilk tahminlerde ulaşılması hedeflenen 500 bin dolarlık satışın iki katı olduğu belirtiliyor.

Sembolik bulundu

Yapılan satışlarla elde edilen paranın 21.2 milyar dolarlık zararla karşılaştırıldığında hiç birşey olduğunu belirten Madoff mağdurları, bunun oldukça sembolik bir hareket olduğunu düşünüyor. 71 yaşındaki Bernard Madoff, yaptığı yolsuzluklar nedeniyle 150 yıllık hapis cezasına çarptırılmıştı. Mal varlığının büyük bir bölümüne el koyulan Madoff, krizin yeni yüzünü gösterdiği bir dönemde patlak veren yolsuzlukla Wall Street’i kaosa sürüklemekle suçlanıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle