GeriEkonomi Volkswagen, Almanya’da artık Türkçe konuşuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Volkswagen, Almanya’da artık Türkçe konuşuyor

Volswagen, ‘etnik pazarlama bölümü’ ile Almanya’daki 3 milyonu aşkın Türk’e hizmet vermeyi hedefliyor. ‘Volkswagen Türkçe konuşuyor’ sloganıyla devreye alınan yeni yapılanma çerçevesinde, Almanya’daki satış noktalarında ve çağrı merkezinde Türkçe konuşabilen personel bulunacak.

ALMAN otomotiv devi Volkswagen, 3 milyonun üzerinde Türkün yaşadığı Almanya’da sadece Türklere yönelik ‘etnik pazarlama’ bölümü kurdu. ‘Volkswagen Türkçe konuşuyor’ sloganıyla hizmete başlayan etnik pazarlama bölümü, Almanya’da yaşayan gurbetçi Türklere kendi dilleri ile satış yapacak. Volkswagen Etnik Pazarlama Müdürü Bünyamin Varol, Türklere yönelik satış yapacaklarını belirterek, ‘Kurduğumuz etnik pazarlama bölümü ile Almanya’daki tüm Türk müşterilerimizi telefon ve bayilerde Türkçe karşılayacağız. Volkswagen’in call-center’ında (çağrı merkezi) artık Türkler de çalışıyor. Gurbetçi Türk bizi aradığı zaman kendisine bir Türk cevap verecek’ açıklamasını yaptı.

HER BAYİYE BİR TÜRK:

Varol, bu yeni organizasyonun bununla da sınırlı kalmadığını belirterek, Almanya genelindeki tüm Volkswagen bayilerinde bir Türkün çalışacağını belirtti. 2006 yılında yaklaşık 50 Türkün ‘Etnik Pazarlama Bölümü’nde çalışacağını belirterek, ‘Biz Almanya’daki tüm Türklere dört dörtlük bir hizmet sunacağız. Kendilerini Türkiye’deki gibi rahat hissedecekler’ dedi. Volkswagen’in Almanya’da bu uygulamayı sadece Türklere yönelik yaptığını da hatırlatan Varol, bu durumun Almanya’nın Türklede verdiği önemin bir göstergesi olduğunu söyledi. Almanya’da Türklere yönelik gerçekleşen Volkswagen satışları hakkında henüz yeterli doneye sahip olmadıklarını söyleyen Varol, ‘Bu yeni bölümle çok kısa sürede bunu çıkartacağız. Volkswagen’in Türkiye’deki hedeflerine paralel olarak Almanya’da satış yapmayı düşünüyoruz’ diye konuştu.

EKONOMİK SÜRÜŞ:

Volkswagen’in yeni Caravelle modeli ile yapılan Hannover-İstanbul hattı ekonomik yolculuğun etnik bölümün bir parçası olduğunu söyleyen Varol şöyle konuştu: ‘Biz Dünya ekonomik sürüş rekortmeni Gerhard Plattner’in yeni Caravelle ile yaptığı Almanya Türkiye arasındaki yolcuğulu kullanacağız. 2 bin 429 kilometre yolu 118.7 litre mazotla tamamlayan Plattner’in bu başarısı özellikle Türkiye’ye aracıyla giden gurbetçi Türkler için çok önemli. Gurbetçi yolu diye adlandırdığımız bu yol hem satışlarımızda önemli bir etki yaratacak hem de bilinçli sürüş sağlayacak.’

2429 km’lik gurbetçi yolu 117 litre mazotla geçildi

DÜNYA ekonomik sürüş rekortmeni Gerhard Plattner, yeni Caravelle ile çıktığı Hannover-İstanbul yolculuğunu tamamladı. Plattner, gurbetçi Türklerin kullandığı güzergahta gerçekleştirdiği ekonomik yolculuğa 26 Eylül’de yeni Volkswagen Caravelle’nin üretildiği Hannover’deki Volkswagen Ticari Araç Merkezi’nden başladı. Palttner, saatte ortalama 70.1 kilometre hızla, 7 ülkeyi sadece bir kez dizel yakıt ikmaliyle geçerek İstanbul’a ulaştı. Hannover’den İstanbul’a 2 bin 429 kilometre yol katederken, toplamda 118.7 litre, 100 kilometrede ise 4.8 litre yakıt kullandı.

Dünya Ekonomik Sürüş Rekortmeni Plattner, toplamda 35 saatten daha fazla araç kullandığını söyledi. Plattner, saatte 70 kilometre hızla 100 kilometrede 4.8 litre yakıt tüketiminin son derece başarılı olduğunu kaydetti. Soruları da yanıtlayan Plattner, ‘Sabit hızda aracı sürerseniz, yakıt tüketimi en aza iner, her dur kalkta frene bastığınızda enerji sarfedersiniz. Şehir içinde çok trafik varsa, bu da size pahalıya malolabilir. En ideali hiç frene basmadan gelmek olurdu ama ben bin defadan fazla frene basmışımdır’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle