GeriEkonomi Volkswagen 1 milyar euro kısıntıya gidiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Volkswagen 1 milyar euro kısıntıya gidiyor

Volkswagen 1 milyar euro kısıntıya gidiyor

Volkswagen Markası, yatırımlarında yıllık bir milyar euroluk kısıntıya gideceğini açıkladı.

Volkswagen Markası Üst Yöneticisi (CEO) Herbert Diess, Yönetim Kurulunun aldığı stratejik kararlara ilişkin yaptığı açıklamada, markanın dizel stratejisinin en gelişmiş teknolojilerle yeniden geliştirileceğini dile getirdi.

Hızlandırılmış bir "etkinlik programı" ile ileride daha da başarılı olacaklarına işaret eden Diess, "Ürün yelpazemizi ve çekirdek teknolojilerimizi daha etkin bir şekilde yeniden oluşturacağız. Bu etkin programın hızlandırılması sayesinde kendimize gelecek vadeden teknolojiler arasında yer açacağız" diye konuştu.

Diess, Avrupa ve Kuzey Amerika'daki dizel araçlardaki SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) ve AdBlue teknolojilerinde mümkün olduğu kadar çabuk bir değişikliğe gideceklerini, dizel araçların egzoz emisyon sistemlerinin en iyi çevre koşullarında kullanılacak teknolojilerle donatılacağının altını çizdi.

Yatırımlarda yıllık bir milyar euroluk daralmaya gideceklerini vurgulayan Diess, gelecek için projelere öncelik verileceğini belirtti.

Diess, etkinlik programlarında ve ürün yelpazelerine yeni bir bakış açısı getirmekte başarılı olmaları halinde Volkswagen markasının geleceğini etkin bir şekilde oluşturabileceklerini kaydetti.

Yönetim Kurulu üyeleriyle sorunlar üzerine hızla çalıştıklarına dikkati çeken Diess, "Volkswagen takımı birliktelikte duruşunu ispatlamıştır ve çetin geçen zamana rağmen geleceğini şekillendirmeye odaklanmıştır" değerlendirmesinde bulundu.

Diess, üretim kararlarının yeniden formüle edileceği bilgisini de vererek, lüks araba sınıfına giren Phaeton'nun yeni versiyonunun elektrikli olacağı haberini de paylaştı.

ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), 18 Eylül'de Volkswagen'in ABD'de sattığı bazı araçlarında yanıltıcı bir yazılımla emisyon testlerinde manipülasyon yaptığını ve bu şekilde çevreyi 40 kat daha fazla kirlettiğini açıklamıştı. EPA, 482 aracın etkilendiği manipülasyon nedeniyle Volkswagen hakkında para cezası ve ihtiyati tedbir kararı alınabileceğini duyurmuştu.

EPA ve Adalet Bakanlığının, skandalla ilgili adli soruşturması devam ediyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle