Vestel, ‘akıllı tahta’yı kazandı şubatta başlıyor

Hürriyet Haber
11.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

Vestel, Türkiye’de 600 bin sınıfı ve 17 milyon öğrenciyi bilişim teknolojileriyle donatmayı hedefleyen Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (Fatih) Projesi’nde akıllı tahta ihalesi için sözleşme imzaladı.

Vestel’den Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada ihalenin toplam bedelinin 339.6 milyon TL olduğu bildirildi. Açıklamada, “Etkileşimli tahtaların montajının 8 ay içinde tamamlanması öngörülüyor. Projenin pilot kurulumları yapılmış olup, ilk 200 adetlik teslimatın şubat ayı içinde yapılması planlanıyor” denildi. Fatih Projesi’nin 23 Kasım 2011’de yapılan ilk faz ihalesi kapsamında, şirket ‘etkileşimli tahta’ alanında 84 bin 921 adet için 339.6 milyon lira ile en düşük teklifi vermişti.
Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, projenin tablet bilgisayarlara yönelik ikinci ve üçüncü faz ihalelerine de gireceklerini belirtti.

620 bin derslikte eğitimi değiştirecek

FATİH Projesi kapsamında Türkiye genelindeki 620 bin derslikte eğitim şekli tamamen değişecek. Bilinen kitaplı ve defterli eğitim yerine, müfredat bilişim teknolojilerinden yararlanan yeni şekle bürünecek. Her sınıfa bir bilgisayar düşecek olan proje kapsamında üç yıl içerisinde beş adımlı bir değişim planı uygulanacak. Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü bu projede öğretmenlerin teknolojiyi hayatlarının bir parçası olması hedefleniyor.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı