GeriEkonomi Verusa Ata Elektrik'in yüzde 45'ini satın aldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Verusa Ata Elektrik'in yüzde 45'ini satın aldı

Verusa Ata Elektrik'in yüzde 45'ini satın aldı
refid:16762554 ilişkili resim dosyası

InvestCo bünyesinde faaliyet gösteren Verusa Girişim Sermayesi A.Ş, EPDK’nın da onayı ile Ata Elektrik’in yüzde 45’ini satın aldı. Verusa Girişim Sermayesi A.Ş. Mayıs 2010’da Türkiye’nin ilk online lüks alışveriş internet sitesi AlaMarka’nın yüzde 51’ini satın almıştı.

Elektrik Toptan Ticareti alım satımı alanında 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Ata Elektrik’e ortak olarak sektöre hızlı giriş yaptıklarını dile getiren Verusa Girişim Sermayesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünal Mustafa Ünal, bundan sonra elektrik toptan satışı alanında uzmanlaşacaklarını söyledi. Ünal, “Büyüyen enerji sektöründe önemli bir oyuncu olarak yer almayı planlıyoruz. Çok hızlı şekilde yurt içinde örgütlenerek, enerji üretimini şimdiden düşünerek adımlar atmayı düşünüyoruz. Yapacağımız yatırımlar ile Ata Elektrik’in değerini daha da artıracağız” diye konuştu.

InvestCo Kurumsal Finansman Danışmanlık A.Ş., şirketlere halka arz, birleşme ve satın alma alanlarında hizmet veriyor. InvestCo bünyesinde faaliyet gösteren Verusa Girişim Sermayesi ise Türkiye’de gelişmekte olan şirketlere yatırım yaparak büyümelerini sağlamayı hedefliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle