GeriEkonomi Vergi borcu şampiyonları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  17
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vergi borcu şampiyonları

Vergi borcu şampiyonları
refid:27853710 ilişkili resim dosyası

MALİYE Bakanlığı, devlete 1 milyon liranın üzerinde vergi borcu olan mükellefleri açıkladı.

Listede sadece ilk 100’de yer alanların borcu ve cezası 15 milyar 18 milyon 646 bin lira oldu. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 30 Kasım 2014 tarihi itibariyle 1 milyon lirayı aşan vergi ve cezalar listesinin başında 839 milyon 406 bin 804 lira ile Hilmi Başaran bulunuyor. İlk 10’da İmarbank’ın şubelerinin yanı sıra, İmarbank Offshore Limited Şirketi, Sportingbet, Özkar Elektronik, Fuat Barak ve Mevlüt Saraç yer alıyor. Listede banka şubeleri ile çok sayıda elektronik, gıda, finans, enerji, tekstil, inşaat, sanayi, medya ve turizm şirketinin olduğu görüldü.

77 MİLYONA BORÇLULAR

“Bu kişileri herkes tanımalı, bunlar 77 milyona borçlu” diyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Uygulamayla, vergisini zamanında ödeyerek vatandaşlık görevini yerine getirenlerin hakkını koruyoruz” dedi.
Kanunun kendilerine bu hakkı verdiğini belirten Şimşek, “Borcunu ödemeyenler konusunda icra hükümlerini titizlikle uyguluyoruz. İcra yoluyla takibe uğramak istemeyenler, borçlarını ödeme konusunda mutlaka vergi dairelerimiz ile irtibata geçmeli” diye konuştu.

Vergi borcu şampiyonları


Yorumları Göster
Yorumları Gizle