Veezy Go, Vestel'de bilgisayar üretimini artırdı

Hürriyet Haber
18.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Elektronik devlerinden Vestel, iç piyasa ve ihracatta yaşanan krize rağmen PC üretimini iki katına çıkararak, aylık 36 bin adede ulaştı. Vestel'in bu üretim artışında, 36 ay vadeli, aylık 30 dolar taksitle İnternetli PC Veezy Go kampanyası etkili oldu. 81 bin kişi katıldığı kampanya yüzünden Vestel, Manisa'daki Vestel Monitör Fabrikası ve İzmir serbest bölgedeki PC fabrikasındaki üretimini artırdı. Vestel,

Vestel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu yılda 5 milyon televizyon, 2 milyon monitör üretimi hedeflediklerini belirtti. Vestel Net Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Göksal, Veezy Go projesiyle internet ve PC pazarını paylaşmadıklarını, yeni bir PC pazarı oluşturduklarını belirti.

Göksal, 1998'de 470 milyon dolarlık televizyon, monitör ve uydu alıcısı ihrac ettiklerini belirterek, ‘‘Bu yıl hedefimiz 700 milyon dolar. Bu yıl yeni ürün olarak İngiltere'ye dijital üretmeye başladık’’ dedi. İnternet üzerindeki hizmet alanları da genişleteceklerini belirten Göksal, ‘‘aloba.com ve hipernet.com’’ adlı yeni iki siteyle de kısa süre içinde elektronik ticaret alanında faaliyet geçeceklerini bildirdi.Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı