GeriEkonomi Ve Rusya imhaya başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  167
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ve Rusya imhaya başladı

Ve Rusya imhaya başladı

Rusya’nın Türkiye’ye yönelik ilan ettiği yaptırımları çerçevesinde marketlerden birinde bulunan 250 kg mandalina ilk defa buldozerle ezilerek imha edildi.

Rusya’nın Türkiye’ye halen çok kızgın olduğunu gösteren Türk mallarını imha operasyonu Rusya’nın güneyinde Stavropol bölgesinde gerçekleşti.

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) elemanlarının bölgede tüm süper market ve mağazaları gezerek İnozemtsevo yerleşim birimindeki “Lenta” market zincirinde Türkiye’den ithal edilen mandalinaları bulduğu açıklandı. 250 kilogram mandalina boş bir alana taşınarak buldozerle ezildi. Göstermelik ilk Türk tarım ürünleri imha operasyonu Rusya televizyonu tarafından da halka gösterildi.

Ve Rusya imhaya başladı

Kameraların karşısına çıkan Rusya Tarım Ürünleri Denetim Dairesi müfettişi açıklama yaparak, “Mandalinalar Türkiye’ye yönelik yasakların yürürlüğe girdiği 1 Ocak tarihinden sonra Rusya’ya bir şekilde getirilmiş. Kasaların üzerinde paketleme tarihi 4 Ocak görünüyor.

Rusya’ya giriş tarihi ise 5 Ocak. Dolayısıyla bu ürün kaçak sayıldığı için sahibinin gözü önünde buldozer ile ezilerek kullanılamaz hale getirildi” ifadelerini kullandı.-0-

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle