GeriEkonomi Vazgeçmediler, bekliyorlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vazgeçmediler, bekliyorlar

Vazgeçmediler, bekliyorlar

İNGİLİZ finans ve ekonomi gazetesi Financial Times’ın (FT) gündeme getirdiği Nestle ve Novartis’in Türkiye’de imaj kampanyasından çekilme iddialarına Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’den yanıt geldi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) düzenlediği Türkiye E-ticaret Konferansı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Zeybekci, “Bazı dostlarımızın burada tereddüt geçirdiğini görüyoruz. O da şu an iki tane bize destek veren dostumuzun, bir süreliğine belirli bazı yerlerde, beklemeye geçmesini görüyoruz. Vazgeçmek demeyelim ona” dedi. Zeybekci, “15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından Türkiye’ye yönelik başlatılan negatif algı kampanyalarının tersine dostlarımızın sözleri, onların görüntüleri ile dünyada 7 ülkede başlattığımız bir kampanya çok başarılı oldu. Şu an 7 ülkede, gazetelerde, televizyonlarda, sosyal medyada çok güçlü şekilde devam ediyor. Kampanyaya 16 dostumuzla başladık, şu an ilave olmak isteyenler, ‘Türkiye’ye biz de destek vermek istiyoruz.’ diyenler de var” diye konuştu.

Zeybekci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bazı dostlarımızın burada tereddüt geçirdiğini görüyoruz. Bir şirketimiz bir ülkede beklemeye geçmekle ilgili bir kararını bize iletti, o da o ülkede seçim olduğu için Fransa’da. Diğer yandan kampanyamıza katılan şu an iki tane daha ilave uluslararası şirket var. Bunlar kendiliğinden gelerek katılan şirketler.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle