GeriEkonomi Vatan Bilgisayar'dan Ankara'da yeni mağaza
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vatan Bilgisayar'dan Ankara'da yeni mağaza

Yurt genelinde 11. mağazasını 2 bin 200 metrekare alanıyla Batıkent’te hizmete açan Vatan Bilgisayar, 6 ay içinde 4, 2010’a kadar da 10 yeni mağaza daha açmayı hedeflediklerini kaydetti.

Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan yaptığı açıklamada, satış gücüyle finansman sağladıklarını ve kriz ortamını fırsata çevirdiklerini belirtti. Vatan, şimdiye kadar 10 mağaza ile toplam 61 bin 700 metrekare kapalı alanda hizmet verdiklerini, yeni açılan 2 bin 200 metrekarelik Ankara Batıkent mağazasıyla toplam kapalı alanın 63 bin 900 metrekareye çıktığını dile getirdi. Vatan, satışları destekleyecek kampanyalarına ara vermeyeceklerini belirterek, tüm ürünlerde yüzde 8’lik fiyat avantajı sağladıklarını kaydetti.

KRİZE RAĞMEN YATIRIMLAR SÜRECEK

Dünyada son dönemde ciddi bir ekonomik sıkıntı yaşadığına dikkat çeken Vatan, yaşanan küresel krizin Türkiye’ye de belli ölçülerde yansımasının kaçınılmaz olduğunu belirtti. Krize karşın yatırımların süreceğini ifade eden Vatan, kriz dedikodularının büyüdükçe tehlikeli hal aldığını dile getirdi. Vatan, son 15 günde satışların azaldığını, kurun dengelenmesi halinde satışların eskisi gibi devam edeceğini kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle