GeriEkonomi Varşova’da mafyaya bulaşan Türkler var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Varşova’da mafyaya bulaşan Türkler var

Polonya’nın başkenti Varşova’da belli aralarla üç Türk işadamının kaçırıldıktan sonra fidye karşılığı serbest bırakılmasının yankıları sürüyor.

Türkiye’nin Varşova Büyükelçisi Candan Azer, konuyla ilgili en üst düzeyde temasların sürdüğünü belirterek, ‘Ancak konuşamam, bu görüşmelerin boyutlarını açıklayamam. Buradaki bazı vatandaşlarımız maalesef yasa dışı işlere bulaşmışlar. Onların da karanlık işler yapan Polonyalı bazı görevlilerle temasları olduğu buradaki basın tarafından yazılıp söyleniyor. Yine bazı vatandaşlarımız arasında husumetler var. Kaçırılma olayının çok yönlü düşünülmesi ve değerlendirilmesi lazım’ dedi.

Polonya’da sayıları 2 bini bulan ve çoğu da ticaretle uğraşan Türk vatandaşları kaçırılma olayı ile ilgili olarak yaptıkları değerlendirmede Polonya fidye mafyasına bilgi veren Türk köstebekler olduğunu belirterek, ‘Her üç kaçırılmada da eylemi yapan kişiler gerek adres tespitlerinde, gerekse kimin fidye ödeyebileceğine yönelik ciddi bilgiler almışlar. Yöntemler birbirine benziyor. Bu demektir ki içimizde bizleri çok iyi tanıyan ve Polonya mafyasına bilgi verip yönlendiren, ya da dahil olup bizi satan vatandaşlarımız var. Buna maalesef artık inanıyoruz. Ancak büyükelçimizden beklentimiz de yarınlarımızın ne olacağı, hangi güvencelerle yarına bakabileceğimiz sorularına yönelik cevaplar almaktır. Bugüne kadar sadece kaçırılan bir işadamı ile görüşülmüş. Yüzlerce insanımız bu konuda cevap bekliyor. Bu bizim hakkımız, elçilik uyuyor mu’ dediler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle