GeriEkonomi Vakko reklamı İspanya'da ‘en iyiler’ arasında
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vakko reklamı İspanya'da ‘en iyiler’ arasında

Madrid Experimantal Siname Festivali'nde gerçekleşen ‘‘Türk Haftası’’nda Vakko reklam filmi de ‘‘müzik, spor ve moda’’da en iyiler arasında gösterildi. Vakko, Türk Haftası'nın sponsorluğunu THY ve Momentum Production ile paylaştı, reklam afişleri Madrid sokaklarını süsledi.

Bu yıl 11'incisi gerçekleştirilen Madrid Experimental (deneysel) Sinema Festivalinde, ‘‘davetli sinema’’ olarak Türkiye yer aldı. Türkiye adına festivalde Türk haftası içinde yer alan filmler, İspanyollar tarafından çok beğenildi.

Yavuz Turgul'un yönettiği ‘‘Eşkiya’’, Sinan Çetin'in yönettiği ‘‘Propaganda’’ ve ‘‘Komser Şekspir’’, Ömer Vargı'nın yönettiği, ‘‘Herşey Güzel Olacak’’ ve Savaş Ay'ın yönettiği ‘‘Dansöz’’ filmleri uzun metrajlı film olarak gösterilirken, Tarkan'ın ‘‘Kuzu Kuzu’’ klibi, Basketbol Milli Takımımız'ın tanıtım filmi olan ‘‘12 Dev Adam’’ filmi ve Vakko 2000 Reklam Kampanyası için çekilen ‘‘Vakko Reklam filmi’’de müzik, spor ve modada en iyiler başlığı altında gösterildi.

Türk sineması ve reklam sektörü adına önemli sayılabilecek bir adım olan Türk Sineması Haftası, İspanyol sinemaseverler ve reklam sektörünün önde gelen isimleri tarafından olumlu yönde eleştiri aldı. Festivalin sponsorları arasında THY ile birlikte Momentum Production ve Vakko bulunuyor. Madrid sokaklarıyla, meydanlarında Vakko reklam afişlerini gören İspanyollar önce şaşkın bakışlarla bu ilanın ne olduğunu anlayamadılar.

VAKKO ÇIKARMASI

Ama sinema festivalinin gerçekleştirildiği Madrid Güzel Sanatlar Akademisi (Circulo de Bellas Artes) duvarlarında ve sahnelerinde gösterimi yapılan Vakko reklamını izledikten sonra, ‘‘Bu Vakko'nun İspanya çıkarması. Türkiye'yi tanıtabilecek ve anlatabilecek önemli bir yapıt. Dünya reklam sektöründe önemli bir yere sahip olması gerektiğine inanıyoruz’’ diyerek beğenilerini dile getirdiler.

Yurt dışında Türkiye'yi reklam sektöründeki başarılı eserleriyle temsil eden film ve Vakko reklam filmi sinema festivaline sponsor olarak da katkıda bulunarak bir ilke imza attı. Festival bitiminden bir gece önce Madrid'in önde gelen kulüplerinden La Folie'de bir de Türk gecesi tertipleyen sponsor firma Momentum Production ve Türk Büyük Elçiliği Tanıtım Müşavirliği, 800 kişiyi ağırladı. Gecede çekiliş yapılarak talihli bir İspanyol'a Türkiye'ye gidiş-dönüş THY uçak bileti verildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle