Vakıfbank’tan ‘satış’ açıklaması

Hürriyet Haber
05.04.2016 - 21:08 | Son Güncelleme:

Vakıfbank dün öğle saatlerinde KAP’a yaptığı açıklama ile Hürriyet’in dünkü sayısında yer alan ‘Kazak BTA Bank’ın elindeki yüzde 9.4’lük Şekerbank hisselerini icradan satışa çıkardığına yönelik haberi’ doğruladı.

Vakıfbank’tan yapılan açıklamanda, “2007 yılında BTA Bank JSC’nin teminat mektubu ile kredi kullandırılan ELT Lojistik Ltd. Şti.’nin kredi geri ödemesinde yaşanan aksama nedeniyle bankamızca BTA Bank JSC ve BTA Securities JSC aleyhine açılan alacak davası bankamız lehine sonuçlanmış; Mahkeme kararının infazı için başlatılan icra takibi çerçevesinde BTA Securities JSC’nin maliki olduğu Şekerbank T.A.Ş. hisselerinin bir kısmı İcra Müdürlüğü’nce satışa çıkartılmıştır. Konu ile ilgili hukuki süreç devam etmektedir” denildi.

Kazak BTAnın Şekerbanktaki 9,4lük hissesi satışa konulduKazak BTA'nın Şekerbank'taki 9,4'lük hissesi satışa konuldu

Aynı haberle ilgi dün BTA Bank’ı satın alan Kazak bankası, Kazkommertsbank JSC’den de bir açıklama geldi. Banka açıklamasında şu görüşlere yer verdi:“Habere konu süreç, Şekerbank T.A.Ş.’nin eski hissedarlarından BTA Bank’ın önceki ortaklarının bir şirketinin Vakıfbank ile ihtilaflı kredi ilişkisinden doğan borca istinaden, BTA Bank iştiraki BTA Securities JSC’nin Şekerbank’ın dolaylı ortağı olması ilişkisine dayanılarak açılan bir dava ile ilgilidir. Söz konusu karar Yargıtay aşamasında olup konuya ilişkin hukuki süreç devam etmektedir. Dolayısıyla habere konu işlem, henüz tamamlanmamış hukuki bir sürecin teknik bir adımına işaret etmektedir.” 

Etiketler: satış , kap
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı