GeriEkonomi Vakıfbank halka arzı en geç kasımda
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vakıfbank halka arzı en geç kasımda

Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman, halka arz takviminin henüz kesinleşmediğini, ancak 30 Haziran bilançoları üzerinden, “en geç kasım sonuna” kadar halka arzı gerçekleştirme zorunlulukları bulunduğunu söyledi.

Vakıfbank'ın faaliyetleri ve halk arz çalışmaları konusundaki soruları yanıtlayan Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman,  “En geç Kasım sonuna gerçekleştirecek şekilde süreç devam ediyor” diye konuştu. Halk arzda yerli ve yabancı yatırımcıların olmasını istediklerini belirten Karaman, “Yabancı yatırımcı mutlaka olacak ama bunun oranı belli olmadı. Konuyu tüm yönleriyle değerlendiriyoruz” dedi.

Karaman, yapılacak olan halka arzın ardından genel ekonomik göstergeler ve bankanın durumunu değerlendirerek, diğer hisselerin ”halka arz veya blok satışı” konusunda karar verileceğini söyledi.

GENEL MÜDÜRLÜĞÜN İSTANBUL'A TAŞINMA KONUSU

Vakıfbank Genel Müdürlüğü'nün İstanbul'a taşınıp taşınmayacağı yönünde çok fazla söylentinin çıktığını anlatan Karaman, Banka'nın İstanbul'a taşınması yönünde şu anda alınmış bir karar bulunmadığını belirterek, şunları söyledi: “Fakat şunu da göz ardı edemeyiz. Biz özel sektör bankalarıyla, ticari bankalarla yarışan bir bankayız. O nedenle özel sektörün ve sanayinin büyük bölümünün yer aldığı İstanbul'da konuşlanmak önemli. Ekonominin gerçekleri bize bunu dayatıyor. Biz halka arzdan sonra bu konuyu oturup değerlendireceğiz ve İstanbul konusunda kesin bir karar vereceğiz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle