GeriEkonomi Vakıfbank Genel Kurulu yarın toplanacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vakıfbank Genel Kurulu yarın toplanacak

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (Vakıfbank) Olağanüstü Genel Kurulu, yarın Ankara'da toplanacak.

Vakıfbank hisselerinin yüzde 21,89'luk kısmının Kasım ayı sonuna kadar halka açılarak satılması için çalışmalarını hızlandırıldı.

Banka, bu çerçevede yarın Olağanüstü Genel Kurulu'nu toplayarak genel kurulu halka arz konusunda bilgilendirecek. Ayrıca, halka arzı kolaylaştıracak bazı kararlar alınacak ve yönetim kurulu yeniden yapılandırılacak.

Olağanüstü Genel Kurul'da Banka ana sözleşmesinde 21 madde değiştirilecek, geçici bazı maddeler kaldırılacak ve “Banka Personeli” başlığından sonra 4 yeni madde eklenecek.

Ana sözleşmede yapılacak değişiklikler ile Banka'da kurumsal yönetim ilkeleri uygulanmaya başlanacak.

HİSSELERİN 21,89 HALKA ARZ EDİLECEK

Vakıfbank, 25 Ağustos 2005 tarihinde hisselerinin yüzde 21,89'luk kısmının halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) ve işlem görebilmesi için İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) başvuruda bulunmuştu.
Türkiye genelindeki 81 il ve 202 ilçede 297 şubesiyle bireysel ve kurumsal alanda bankacılık hizmeti veren Vakıfbank'ın halka açılması planlanan yüzde 21,89'luk kısmın yüzde 21,88'lik bölümünün yeni ihraç edilecek D grubu hisse senetlerinin satışı yöntemiyle, yüzde 0,01'lik kısmın ise mevcut ortaklardan Vakıfbank Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı'na ait hisselerin satışı yöntemiyle gerçekleştirilecek.

Buna göre, bedelli sermaye artırımı yöntemiyle halka satılacak kısmın 279 milyon YTL nominal, ortak satışı yöntemiyle satılacak kısım ise 1 milyon YTL nominal değerde olmak üzere, toplam halka arz edilecek miktarın 280 milyon YTL nominal değerde olacağı belirtilmişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle