GeriEkonomi Vakıfbank da sermaye artırıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vakıfbank da sermaye artırıyor

Vakıfbank da sermaye artırıyor
refid:27902724 ilişkili resim dosyası

Bank Asya ve Halkbank'ın ardından Vakıfbank'ta sermaye artırımı için karar aldığını açıkladı. Alınan karara göre Vakıfbank kayıtlı sermaye tavanını 5 milyar TL'den 10 milyar TL'ye yükseltmek için Genel Müdürlüğe yetki verdi.

Bankalarda sermaye artırımı furyası devam ediyor. Geçtiğimiz sene Finansbank, Bank asya ve Halkbank bu yönde kararlar almıştı. Halkbank sermaye artırımında yaratılan kaynağı katılım bankası kurulumu için kullanacağını açıklamıştı.

Bu kez Vakıfbank'tan sermaye artırımı geldi. Banka Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na kayıtlı sermaye tavanının 5 milyar TL'den 10 milyar TL'ye yükseltilmesi kararı alındığını bildirdi.

Vakıfbank da sermaye artırıyor Halkbank'tan sermaye artırım kararı

Vakıfbank da sermaye artırıyor Bank Asya’dan sermaye artırım hamlesi

Vakıfbank'tan KAP'a yapılan açıklama şöyle:

Bankamız Yönetim Kurulu’nun 2 Ocak 2015 tarihinde almış olduğu kararla, yapılacak olan ilk Olağan Genel Kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmak üzere Bankamız kayıtlı sermaye tavanının 5.000.000.000 TL’den 10.000.000.000 TL’ye yükseltilmesine ve buna ilişkin Bankamız Ana Sözleşmesi’nin sermayeye ilişkin 7. maddesinin değiştirilmesine karar verilmiş olup söz konusu hususlarla ilgili başta Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) olmak üzere ilgili diğer kurumlara gerekli başvuruların yapılması dahil tüm işlemler için Genel Müdürlüğe yetki verilmiştir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle