GeriEkonomi Üzerimden siyasi oyun oynandığına inanmıyorum, 2013’e kadar başkanım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üzerimden siyasi oyun oynandığına inanmıyorum, 2013’e kadar başkanım

Üzerimden siyasi oyun oynandığına inanmıyorum, 2013’e kadar başkanım
refid:16749848 ilişkili resim dosyası

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, dün düzenlediği basın sohbet toplantısında, yargı süreci devam eden hiçbir dava ile ilgili konuşmamaya özen gösterdi.

Yalçıntaş, ‘Yargıdaki Rüşvet Operasyonu’ kapsamında tutuklanarak 40 gün tutuklu kalmasının bazı çevrelerce ‘siyasi hesaplaşmaya kurban gitti’ diye yorumlandığının söylenmesi üzerine de “Benim üzerimden herhangi bir siyasi oyun oynandığını ya da siyasi hesaplaşma yapıldığını düşünmüyorum. Ben, şu anda 2013’e kadar İTO Başkanlığı görevime devam etmekten başka plan yapmıyorum” diye konuştu. Şahsen ya da kurumsal olarak herhangi bir kişi ya da kuruma karşı husumetle hareket etmesinin mümkün olmadığını belirten Başkan Yalçıntaş, tutukluluk süresinde yaşadıklarının da kendisine çok şey kattığını söyledi. Yalçıntaş, “Yaşadıklarımı Allah unutturmasın, bir daha da yaşatmasın” dedi. İTO’nun dünyanın en büyük ticaret odalarından biri olduğunu hatırlatan Murat Yalçıntaş, 2011’de yatırım ve faaliyetler açısından daha büyük bütçelerle çalışacaklarını anlattı. Yalçıntaş, “İTO olarak bugüne kadar ne hizmetler yaptıysak daha fazasını yaparak yola devam edeceğiz” dedi.

Formula 1 yarışları için beklemedeyiz

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Formula 1 yarışlarının yapıldığı İstanbul Park Pisti’nin işletmesini üstlenmeyi düşünmediklerini, şu andaki işletmecinin (Bernie Eccleston) bırakması halinde büyük ihtimalle bakanlığın (spordan sorumlu Devlet Bakanlığı) işletmeyi üstlenebileceğini söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle