GeriEkonomi Uzanlar'ın TV'lerine 912 bin YTL
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uzanlar'ın TV'lerine 912 bin YTL

Doğan Yayın Holding, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) satışa çıkardığı Uzan Grubu'nun yayında bulunan 4 televizyonunun kablolu ve uydu yayın lisanslarını 912 bin YTL'ye satın aldı.

Uzan Grubu'ndan haczedilen 6 adet televizyon ve 3 adet radyoya ilişkin kablolu ve uydu yayın lisansı ile marka başvuruları, Esentepe'deki Fon Binası'nda toplam 1 milyon 576 bin 400 YTL muhammen bedelle satışa çıkarıldı.
İhaleye katılan Doğan Yayın Holding Hukuk Müşaviri Erem Yücel, Sineklasik ve Yeşilçam TV'nin uydu, kablolu yayın lisansı ve markaları için 230 biner YTL, Dizi ve Metro TV'nin uydu ve kablolu yayın lisansı için 226 biner YTL teklif verdi. Açık artırmada, başka bir teklif sunulmadı.

İhalede satışa çıkartılan ve şu anda yayında olmayan Radyo Gold, Radyo King, Radyo Blue, Futgol TV ve Sineklasik 1 TV'ye ise alıcı çıkmadı. Söz konusu televizyon ve radyolar ise 6 Ocak'ta tekrar satışa çıkarılacak.

İhalenin ardından açıklama yapan Erem Yücel, Doğan Yayın Holding'in daha önce de açıkladığı gibi medya sektöründe büyümeyi hedeflediğini belirterek, bu proje kapsamında TMSF'nin yaptığı satışlara iştirak edip televizyonların uydu ve kablolu yayın lisanlarını satın aldıklarını söyledi.

TMSF Satış Komisyonu Başkanı Fethi Çalık da, bugünkü satıştan 912 bin YTL gelir elde edildiğini ifade ederek, “Ama bundan daha önemlisi bu kanallar gelir sağlamayan, reklam girdisi olmayan kanallardı. Hazine'yi bu yükten kurtarmış olduk” dedi. Satışı yapılan televizyonların kablolu ve uydu yayın haklarına ilişkin ihale sonucu Fon Kurulu'nun onayına sunulacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle